https://telegram.me/empireoflies

اختلاف نظر بر سر مقصران یک افسانه خیالی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:در کنگره جهانی صهیونیسم در بیت المقدس بنیامین نتانیاهو ادعا کرده که مفتی فلسطین به هیتلر دستور کشتار یهودیان را در جریان جنگ جهانی دوم را داده است .

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل، به خاطر طرح ادعای مسولیت فلسطینیان در هولوکاست مورد انتقاد قرار گرفته است.

نخست‌وزیر اسرائیل در کنگره جهانی صهیونیسم گفته است: ” هیتلر نمی‌خواست یهودیان را نابود کند. او می‌خواست یهودیان را تبعید کند. اما حاج امین الحسینی پیش هیتلر رفت و گفت نمی‌شود تبعیدشان کنی، اگر تبعیدشان کنی می‌آیند اینجا (فلسطین)”.
بنیامین نتانیاهو گفته است که آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی، از حاج امین الحسینی، مفتی اعظم بیت‌المقدس در زمان جنگ جهانی دوم، پرسیده است که اگر نمی‌شود یهودیان را از اروپا اخراج کرد، باید چه کاری کرد؟ و مفتی بیت‌المقدس پاسخ داده است: “آنها را بسوزان”.

اما مورخان و پژوهشگران هولوکاست می‌گویند: روایت بنیامین نتانیاهو به لحاظ تاریخی نادرست است و با کمرنگ کردن نقش هیتلر در قتل عام یهودیان، عملا موضع منکران هولوکاست را تقویت می‌کند.

همچنین از بنیامین نتانیاهو انتقاد شده که اظهارات این چنینی در حالی که تنش بین اسراییلی‌ها و فلسطینی‌ها بالا است، تحریک‌آمیز است.

پروفسور دینا پورات به روزنامه یدیوت آهرونات گفته: “شما نمی‌توانید بگویید که این مفتی بوده که فکر کشتن یا سوزاندن یهودیان را به سر هیتلر انداخته است.”

اسحاق هرتزوگ، رهبر مخالفان هم در صفحه فیس بوک خود نوشته که “صحبت‌های رئیس جمهوری، هولوکاست، نازی‌ها و نقش هیتلر را در بزرگترین فاجعه مردم ما فروکاسته است.”

 حتا موشه یعلون، وزیر دفاع اسراییل و از چهره‌های نزدیک به بنیامین نتانیاهو، هم از تایید این حرف‌های او خودداری کرده و گفته است: “نمی‌دانم که نخست‌وزیر چه گفته است. تاریخ خیلی خیلی روشن است”.

موشه زیمرمن، پژوهشگر برجسته در حوزه هولوکاست و یهودستیزی در دانشگاه عبری اورشلیم، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: بنیامین نتانیاهو در بحثی بزرگ به خاطر اهداف سیاسی مطلبی را بیان کرده که با واقعیت جور در نمی‌آید.او گفته است: ” هر کاری که مسوولیت را از دوش هیتلر به عهده دیگران بیندازد؛ شکلی از انکار هولوکاست است”.

در این میان بی بی سی فارسی با پوشش دادن این خبر هدف پنهانی را دنبال می کند . این شبکه سلطنتی و افرادی که از نتانیاهو انتقاد می کنند سعی می کند با انتشار این خبر فقط مقصر اصلی را جابه جا کنند ولی عملا به واقعی بودن یا جعلی بودن این افسانه کاری ندارند در صورتی که پژوهشگران در حال حاضر به دنبال دروغ بودن یا راست بودن این موضوع هستند .در حقیقت بی بی سی فارسی اگر مدعی بی طرفیست باید تا کنون افرادی را که در این خصوص به افسانه بودن هولوکاست اعتقاد دارند را در برنامه های خود دعوت می کرد ولی از آنجایی که این شبکه بخشی از پروژه جا انداختن این افسانه را در بین مردم به عهده دارد بعید به نظر می رسد چنین برنامه ای را ترتیب دهد .

البته به فرض درست بودن کشتار یهودیان در آلمان نازی ،صهیونیست ها باید بخشی از آلمان را برای تلافی این کشتار اشغال می کردند نه بخشی از فلسطین را .

در زمینه هولوکاست ابهامات زیادی وجود دارد که نه تنها تاکنون از طرف مدعیان پاسخی داده نشده بلکه بر خلاف ادعای آزادی بیان در غرب حتی اجازه تحقیق در این خصوص نیز به هیچ کس داده نمی شود . ادعای صهیونیست ها این است که ۶ میلیون نفر در این واقعه کشته شده اند در حالی که ناهوم گلدمن ، رئیس کنگره ی جهانی یهود اعتراف کرده که این رقم را وی تعیین کرده و به کاربرده است بابت اینکه غرامت بیشتری دریافت کنند و مظلوم نمایی بکنند.

باید یادآوری کنیم که در سال ۱۹۳۳ کل یهودیان اروپا در حدود ۵ میلیون و نیم بوده. اگر یهودیان ساکن در کشور های متفقین و بی طرف و کشورهای اروپایی خارج از جنگ را از این تعداد کسر کنیم . ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر باقی می مانند . که از این تعدادفقط ۵۰۰ هزار نفر یهودی در آلمان و لهستان می زیسته اند . چگونه ممکن است که از جمعیت ۵۰۰ هزار نفری ، ۶ میلیونشان کشته شوند ؟ و صد ها سوال های مشابه این هنوز به دلیل دیکتاتوری غربی ها در عرصه تحقیق هنوز بی جواب مانده است .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. سلام
    با گشتی در وب بسیاری مقاله و پست می توانید بیابید که چطور به دنبال این ادعای مسخره منتشر شده اند تا افکار عمومی مردم عامی غرب رو منحرف کنند .به طور مثال:
    Muslim members of the Waffen-SS 13th division at prayer during their training in Germany, 1943
    که اشاره به نیرو گیری نازی ها در بعد از ۱۹۴۳ دارد که محدوده ی نژاد برترشان را به نظر هیملر گسترده تر کردند تا کمبود نیرویشان در جنگ را جبران کنند این واحد نظامی که ار مسلمانان بوسنیایی تشکیل می شد را می توانید به راحتی google کنید با نام Waffen-SS 13th division یا مقاله دیگری Uri Avnery – Bibi, Hitler and the Mufti
    خلاصه در حال حاضر با وجود ناامنی در خاورمیانه به علت حضور داعش و الققاعده این پروژه ی قدیمی اسلام هراسی وارد مراحل جدیدتری خواهد شد می توانید به اظهارات ترامپ نامزد یاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه نیز توجه نمایید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme