https://telegram.me/empireoflies

اختلاف میان خبرنگاران جداشده و فعلی ایران اینترنشنال بالا گرفت

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغموج سهمگین اختلافات در بی‌بی‌سی فارسی که از دو سال پیش با تغییر مدیر ارشد این رسانه و تقابل گروه‌های رقیب در آن شکل گرفته بود چندی پیش در کمتر از یک ماه دو تن از نیروهای باتجربه و متخصص این رسانه امنیتی در اعتراض به این مشی رادیکال مدیران بی‌بی‌سی از سمت خود استعفا داده اند.

البته بر اساس اخبار و منابع مستقر در لندن تاکنون بیش از ۱۰ نفر از این شبکه بیرون رفته‌اند. یکی از این افراد پناه فرهادبهمن بوده که در ماه سپتامبر از این رسانه امنیتی به نوعی فرار کرد. وی دلایل استعفا و خارج شدن خود را از بی‌بی‌سی فارسی این گونه وانمود کرد که عریان شدن عمق بی‌صداقتی و بی‌کفایتی مدیران شبکه تحملشان را برایم غیرممکن کرد که نهایتا از این شبکه خارج شدم.

قطع همکاری نگار مرتضوی با ایران اینترنشنال

همچنین یک روز پس از مصاحبه شبکه ایران اینترنشنال با سخنگوی این گروهک، «نگار مرتضوی» خبرنگار این مجموعه اعلام کرد که از ایران اینترنشنال جدا شده و دیگر خبرنگار آن‌ها نخواهد بود.

در روزهای اخیر میثم بهروش از کارشناسان مستعفی شبکه ایران اینترنشنال در یکی از پست‌های صفحه توئیتر با حمله به پناه فرهادبهمن از خبرنگاران شبکه ایران‌اینترنشنال به سبب مقایسه تماشاگران ایرانی و ژاپنی در جمع‌کردن زباله‌های درون ورزشگاه بعد از بازی فوتبال در جام ملت‌های آسیا نوشت: “کسی دارد از خودشیفتگی ایرانیان انتقاد می‌کند که یک قرارداد (۳ ساله) با سالی ۹۰ تا ۹۵ هزار پوند با ایران‌اینترنشنال دارد، تو یا آرمین خامه یا بدتر از همه حسین رسام واقعاً چه کار می‌کنید که این پول‌ها را می‌گیرید؟”

به نظر می‌رسد تغییر ریاست در شبکه ایران اینترنشنال باعث ایجاد یک فضای چندقطبی شده که افرادی که از دیگر شبکه‌ها یعنی بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکا یا من و تو به ایران اینترنشنال پیوسته‌اند، خود باعث به وجودآمدن اختلافات متعددی در این شبکه شده‌اند.

* منابع مالی ایران اینترنشنال

درباره منابع مالی ایران اینترنشنال، شفافیت کافی وجود ندارد. هرچند که رمضانپور، پیش از راه‌اندازی این شبکه لندنی درباره وابستگی‌های مالی‌ ایران اینترنشنال گفته بود: «ما یک رسانه متعلق به بخش خصوصی هستیم. الان عمده رسانه‌های فارسی‌زبانی که در خارج از ایران فعالیت کرده و برای فارسی‌زبانان اقدام به پخش برنامه می‌کنند رسانه‌هایی هستند که به یکی از دولت‌ها و حکومت‌های خارجی وابسته هستند. ایران اینترنشنال‌نیوز اما این‌گونه نیست و به بخش خصوصی تعلق دارد.»

در معرفی این شبکه هم به این نکته تاکید شده که «ایران اینترنشنال» با سرمایه خصوصی اداره می‌شود.

حال اگر به صفحه آفکام مراجعه و کلمه Iran International (ایران اینترنشنال) را جستجو کنید، با این صفحه روبرو می‌شوید که نشان می‌دهد مجوز تلویزیون ایران اینترنشنال متعلق به شرکتی است به نام Global Media Circulating Limited که دفتر آن در لندن است.

حال با جستجوی شرکت Global Media Circulating Limited در سامانه اینترنتی شرکت‌های ثبت شده در انگلستان مشخص می‌شود که یکی از مدیران اصلی این شرکت کسی نیز جز یک فرد عربستانی به نام عادل عبدالکریم (AL-ABDULKARIM Adel ) .

با جستجوی نام عادل عبدالکریم مشخص می‌شود که وی علاوه بر شرکت فوق، صاحب هلدینگ OR HOLDINGS AND INVESTMENTS LIMITED است.

جالب است بدانید که مدیر سابق این هلدینگ کسی نیست جز عبدالرحمان راشد، روزنامه نگار مشهور سعودی و مدیر سابق تلویزیون العربیه که مواضع ضد ایرانی‌اش زبانزد است.

منابع:

مشرق

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: موج سهمگین اختلافات در بی‌بی‌سی فارسی که از دو سال پیش با تغییر مدیر ارشد این رسانه و تقابل گروه‌های رقیب در آن شکل گرفته بود چندی پیش در کمتر از یک ماه دو تن از نیروهای باتجربه و متخصص این رسانه امنیتی در اعتراض به …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. فریدون افتخاری

    مهم نیست شبکه مال چه کسی است مهم سطح آگاهی پرسنل شبکه است که نازل است کارشناسان در حد مردم کوچه بازار اطلاعات دارند البته خبر رسانی…

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme