https://telegram.me/empireoflies

«اختلاف‌افکنی رسانه‌ای» با هدف پنهان کردن شکست در میدان جنگ

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: انگلستان و رسانه‌های آن ده‌ها سال است که در دنیا به تفرقه‌افکنی و گل‌آلود کردن آب در امور داخلی کشورها و ماهی گرفتن از آن شهرت دارند و اساسا حیات آن‌ها در همین اختلاف افکنی و فریب ملت‌هاست.

هم اکنون بازوی رسانه‌ای این کشور یعنی بی‌بی‌سی به بیش از ۳۳ زبان دنیا برنامه رادیویی و ۲۴ شبکه به زبان‌های متفاوت برای داخل و خارج انگلستان برنامه تلویزیونی پخش می‌کنند. شعار بی‌بی‌سی این است که «هر ملت باید با صلح و آرامش با ملتی دیگر صحبت کند» ولی این تنها هدفی است که این سازمان جاسوسی رسانه‌ای به آن اصلا اعتقادی ندارد و تضاد این شعار با مشی این رسانه به وضوح قابل فهم است.

بی‌بی‌سی فارسی در این سیر کار ویژه مجزایی دارد و از آن جایی که ایران اسلامی هم اکنون تنها قدرتی در دنیاست که خواب از چشم استعمارگران ربوده و روز به روز نیز در حال افزایش عمق استراتژیک خود است بنابراین پر بی‌راه نیست اگر بگوییم بیشترین هزینه در شبکه‌های زیر مجموعه بی‌بی‌سی در بخش فارسی آن می‌شود. کما آنکه دو سال پیش وقتی خیلی از کارمندان بی‌بی‌سی جهانی اخراج شدند و بودجه این شبکه کاهش یافت در عوض بودجه بخش فارسی نه تن‌ها تغییری نکرد بلکه افزایش نیز داشت.

این شبکه تلویزیونی معاند در جریان پرونده هسته‌ای ایران تا جایی که می‌تواند سعی دارد به مخاطب داخلی خود این چنین القاء نماید که بین مدیران ارشد و حاکمان کشور اختلافات شدید وجود دارد. پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان نیروی دریایی سپاه این شبکه با قرار دادن بخشی از صحبت‌های رهبری در مقابل برخی از سخنان رئیس جمهور که سال گذشته ایراد شده هم اکنون قصد دارد مخاطب را به نتیجه دلخواه خود که وجود حاکمیت دوگانه در ایران است برساند.

این رسانه در بخشی از متن خبر خود آورده: «این چندمین بار در ماه‌های گذشته است که رهبر ایران نسبت به مذاکره با آمریکا و نفوذ این کشور در ایران هشدار می‌دهد و از مجموعه سخنان او می‌توان این برداشت را کرد که آیت‌الله خامنه‌ای از سیاست فعلی دولت ایران در خصوص آمریکا چندان راضی نیست. حدود یک ماه پیش وقتی رئیس‌جمهوری اتریش در تهران بود، در کنفرانس خبری مشترک روسای جمهور دو کشور از حسن روحانی پرسیده شد آیا ایران حاضر است با عربستان و آمریکا برای حل مسئله سوریه مذاکره کند؟ حسن روحانی در پاسخ گفت ایران برای حل مسئله سوریه حاضر به گفتگو و همکاری با همه کشورهاست».

این در حالیست که بر همگان آشکار است که در جریان پرونده هسته‌ای ایران و سیاست خارجی سران قوا در هماهنگی کامل عمل می‌کنند و ممکن است در این میان در جزئیات مباحث اندکی اختلاف نظر وجود داشته باشد که این نیز طبیعی به نظر می‌آید.

البته لازم به ذکر است این رفتار شبکه جاسوسی بی‌بی‌سی ناشی از شکست سیاست‌های مداخله جویانه غربی‌ها در خاورمیانه است که این روزها با تشکیل ائتلاف حقیقی ۴+۱ در محور مقاومت و شکست‌های سنگین داعش و تروریست‌های آمریکایی در سوریه می‌باشد که سعی می‌کنند با ایجاد این اختلاف‌ها در داخل شکست‌های خود را سرپوش نهند.

انتهای پیام/

این شبکه تلویزیونی معاند در جریان پرونده هسته‌ای ایران تا جایی که می‌تواند سعی دارد به مخاطب داخلی خود این چنین القاء نماید که بین مدیران ارشد و حاکمان کشور اختلافات شدید وجود دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme