https://telegram.me/empireoflies

احوالات «آزادی‌های یواشکی» از زبان ضدانقلاب ساکن آمریکا !

اختصاصی: «امپراتوری دروغ»، با فرض اینکه نصف جمعیت ایران زن باشند و همه زنان ایران نیز در فیسبوک عضو و صد البته با فرض محالتر اینکه همه این زنان در صفحه «آزادی یواشکی زنان» عضو بوده و عکسی‌ یواشکی از خود در صفحه مورد بحث  گذاشته باشند، باید به ایرانیان یک تبریک جانانه گفت که پس از بیش از یک قرن مبارزات آزادی‌طلبانه بالاخره نصف ملت ایران به آزادی از نوع یواشکی، آن هم در فیس بوک رسیدند. بدین ترتیب می‌توان پیش‌بینی‌ کرد که تا یک قرن دیگر مردان‌شان نیز در فیسبوک آزادی خود را یواشکی جشن بگیرند و پس از گذشت یک قرن دیگر همگی‌ با هم (مرد و زن) به آزادی یواشکی در «تویتر» نیز نائل آیند!

پس از این مرحله یواشکی که دو قرن طول خواهد کشید، نوبت به «آزادی پر سرعت» می‌رسد که، با توجه به کم‌سرعت بودن اینترنت در ایران رسیدن به آن‌ امری محال به نظر می‌آید! اصلاً سرعت کلاً خطر ناک است، خصوصاً مبارزه پرسرعت، که تصادف هم زیاد دارد. مگر نشنیده‌اید که گفته‌اند «دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است»؟ یواش رفتن و احتیاط شرط عقل است. به نظر من حتی می‌شود یکجا ایستاد و فقط تماشا کرد.

با این وجود، شخصاً به این ‌همه جسارتِ درصدی از نصف ملت ایران که توانستند به شکلی‌ آرام و بدون آنکه هزینه‌ای بپردازند به آزادی دست پیدا کنند باید درود و هزاران درود فرستاد. چه جسارتی! چه شجاعتی!

باور کنید که هیچکس ندانست این همه ملت کی‌ آزاد شدند و کسی‌ هم نتوانست مانع آزادی آنها بشود. صدها هزار نفر در یک «لایک»، ببخشید در «چشم به هم زدنی» از زیر یوغ استبداد رها شدند. این نتیجه یک قرن مبارزه بود که بالاخره به ثمر نشست و پس از یک قرن درصدی از نصف ملت زجر کشیده فیسبوک‌نشین ایران موفق شدند عکس‌هایی از خود در حالی که موهایشان افشان است و عینک آفتابی بر چشم دارند یا با شلوار جین چند قدمی‌ در داخل دریا برداشته‌اند طوری که مانتوهایشان خیس نشود و صد البته ژست‌های مختلف ِ یواشکی ِ دیگری در فیسبوک منتشر کنند!

این اقدام جسارت آمیز درصدی از نصف ملت ایران سبب حیرت و تحسین جهانیان گردید، طوریکه همگان آن را انقلابی‌ در دستیابی یواشکی به آزادی عنوان نمودند! اصلا آزادی سریع و پر هزینه به درد نمی‌خورد که، آزادی باید اینطوری یاواش یاواش باشد تا زیر زبان مزه دهد و کلی‌ باهاش لایک بازی کرد و حالشو‌ برد!

به امید روزهای آزادتر برای ملت ایران طی‌ قرن‌های آینده! اطمینان داشته باشید اگر به این ترتیب دو سه‌ قرن دیگر هم یواشکی ادامه دهید می توان باور کرد که «سحر نزدیک است» و فقط اندکی‌ صبر ایوب می‌خواهد!

نویسنده: الف – م ، ضدانقلاب مقیم آمریکا

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme