https://telegram.me/empireoflies

احتمال تعطیلی «رادیو فردا» قوت گرفت!

هر از چندگاهی خبرهایی از حواشی و پشت‌پرده «رادیو فردا» ارگان خبری سازمان CIA در شرق اروپا به گوش می‌رسد. در جدیدترین مورد، در ادامه موج اخراج‌ها در رسانه‌های بیگانه، چند روز پیش خبر اخراج «محمدرضا یزدان‌پناه» از این رادیوی آمریکایی رسانه‌ای شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هر از چندگاهی خبرهایی از حواشی و پشت‌پرده «رادیو فردا» ارگان خبری سازمان CIA در شرق اروپا به گوش می‌رسد. در جدیدترین مورد، در ادامه موج اخراج‌ها در رسانه‌های بیگانه، چند روز پیش خبر اخراج «محمدرضا یزدان‌پناه» از این رادیوی آمریکایی رسانه‌ای شد.

این اتفاق دقیقاً بعد از گزارشی رخ داد که روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» درباره عملکرد ضعیف این رادیو منتشر کرد. این روزنامه در گزارشی با انتقاد از عملکرد «رادیو فردا»، ادعا کرد: “… بخش فارسی رادیو اروپای آزاد، موسوم به رادیو فردا، اکثر اوقات طوطی‌وار آنچه در رسانه‌های حکومتی ایران در مورد اسرائیل می‌گویند را نشر و پخش می‌کند، بدون آن که واکنش اسرائیلی‌ها را نیز منتشر نماید …”

این کارمند اخراجی «رادیو فردا» در صفحه فیسبوک‌اش  «فاصله گرفتن از ماموریت‌ و فلسفه وجودی»  و «فساد و رانت‌خواری گسترده مدیران رادیو» را دلیل اصلی اخراج خود دانسته و صریحا گفت: ابوتراب (آرمان) مستوفی، مدیر رادیوفردا در آخرین روز کاری‌ام گفته که اخراجم، تاوان گزارش انتقادی اخیر روزنامه وال‌استریت‌جورنال درباره این رادیو است …

یزدان‌پناه همچنین افزوده: “… خبرنگاران نورچشمی مدیریت رادیوفردا در سال‌های اخیر و به تکرار، با زیر پا گذاشتن آشکار قوانین و مقررات این رادیو … از چتر حمایت غیرقانونی مدیریت رادیوفردا برخوردار بوده‌اند؛ اما من به دلیل اعتراض به این وضعیت … از رادیوفردا اخراج شدم …”

وی که از فعالان فتنه ۸۸ بود و سابقه دستگیری هم دارد، «رادیو فردا» را متهم کرده که اخبار را به نفع جمهوری‌اسلامی دست‌کاری می‌کند. این اتهام در حالی است که بودجه این ارگان خبری را رسماً کنگره آمریکا متقبل می‌کند.

در هفته‌های گذشته یکی دیگر از برنامه‌های «رادیو فردا» به نام «نماگر» هم تعطیل شد تا بار دیگر احتمال تغییرات آتی در این رادیو و حتی تعطیلی آن قوت بگیرد.

گفتنی است، پس از تلاش‌های برخی از عناصر اپوزیسیون برای در اختیار گرفتن سکان هدایت «رادیو فردا» و «صدای آمریکا»، برخی از مقامات دولت و سناتورهای کنگره آمریکا مانند «جان مک کین» در دیدار با برخی از عناصر اپوزیسیون از لزوم تغییرات اساسی در رسانه‌های مذکور حمایت کردند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme