https://telegram.me/empireoflies

اجتماع ورشکستگان سیاسی در قالبی جدید

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جمعی از ورشکستگان سیاسی خارج نشین در آستانه انتخابات مجلس و خبرگان با هدف شایعه پراکنی و دروغ پردازی اقدام به تاسیس سایتی به نام “زیتون” کرده اند. در بیانیه  تاسیس این سایت آمده “اینک، در بیست و یکمین سالگشت درگذشت زنده یاد مهندس مهدی بازرگان، پدر فکری و معنوی نواندیشان دینی معاصر، و در آستانه سی و هشتمین سالگرد انقلاب ایران، سایت « زیتون» در خانواده بزرگ رسانه‌های پارسی زبان اعلام موجودیت می‌کند.« زیتون» نماد سبزی٬ صلح٬ امنیت و آرامش است و تلاش خواهد کرد تا رنگارنگ باشد و با رویکردی حرفه ای کلیه نحله های فکری، اجتماعی و فرهنگی ایرانیان و پارسی زبانان را در چهارچوب اهداف و منشور اعلام شده پوشش دهد و همچنین تریبونی باشد برای بازتاب اندیشه‌ها و سلیقه‌های متنوع. هرچند «زیتون» خود را «پایگاه خبری تحلیلی نواندیشان دینی» می داند، اما به صورت انحصاری نه به این جریان فکری اجتماعی اختصاص دارد و نه نحله خاصی از جریان عام نواندیشی دینی را نمایندگی می‌کند. «زیتون» می‌کوشد در حد توان و بضاعت مادی و معنوی خود، بازتاب گوناگونی افکار و سلیقه‌های اندیشمندان و اهل قلم از نحله های متنوع اجتماعی و سیاسی ایران باشد”

برخی از اعضای هیات موسس این سایت شامل عبدالعلی بازرگان، فرزانه روستایی، حسن فرشتیان، مهدی نوربخش، حسن یوسفی اشکوری هستند که هر کدام ید طولایی در وطن فروشی و خیانت به انقلاب از زمان تاسیس تا کنون دارند.

در این برهه تاسیس چنین سایتی را باید در راستای اقدامات مخرب دولت های غربی برای تاثیر گزاری در انتخابات دانست که با فعال کردن نیرو های قدیمی جبهه اپوزیسیون و ضدانقلاب خارج درصددند تا از تمامی قوای ضدانقلاب برای ضربه زدن به نظام در این موقعیت حساس استفاده کنند.

لازم به ذکر است چندی پیش سایت روز آنلاین که از سایت های ضد انقلاب بود به دلایل مالی و اختلاس و مهمتر از همه انهدام سرشبکه‌های آن توسط دستگاه‌های امنیتی در داخل کشور، تعطیل شده بود.

سایت روز آنلاین از سال ۸۴ با حمایت مالی بنیاد هیفوس در هلند که حامی مالی بسیاری از پروژه های ضد امنیتی و رسانه‌ای بر علیه جمهوری اسلامی بوده تاسیس شد و در ابتدا با همکاری برخی از روزنامه نگاران فراری از کشور مثل مسعود بهنود، حسین باستانی، نوشابه امیری و هوشنگ اسدی به انتشار مطالب از داخل و خارج کشور علیه نظام اقدام کردند.

البته این وبسایت در ابتدا زیرمجموعه مطبوعات و رسانه‌های اصلاح‌طلب محسوب می‌شد و بسیاری از نویسندگان آن از داخل کشور برای آن مطلب می‌نوشتند اما به تدریج زاویه این وبسایت با کشور و نظام بیشتر شد، هرچند پیوند تیم آن با داخل کماکان حفظ شد و تأمین محتوای از داخل ادامه پیدا کرد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme