https://telegram.me/empireoflies

اتمام تاریخ مصرف «فرشید منافی»

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌های اخیر «رادیو فردا» بیش از پیش با کاهش مخاطب مواجه شده و عدم پخش برنامه «رادیو پسفردا» با اجرای «فرشید منافی» و حواشی پیرامون آن، این موضوع را تشدید کرده است.

«فرشید منافی» که با آرزو و وعده‌های بسیار به «رادیو فردا» پیوسته بود، در سالهای اخیر و بخصوص ماه‌های گذشته با کاهش شدید کیفیت برنامه‌هایش مواجه شده بود، به‌طوری که حتی صدای اعتراض مخاطبینش نیز درآمده بود.

مدت زمان زیادی بود که بن‌بست فکری در برنامه «رادیو پسفردا» برای دستاندرکاران و مخاطبین این رادیو مشهود شده بود، بطوری‌که در ماه‌های اخیر بارها در این برنامه اعلام شد که در حال سپری کردن فصل آخرش است.

آنگونه که از سخنان «فرشید منافی» بخصوص در برنامه‌های آخرش برداشت میشد، انتظار میرفت دست کم این برنامه تا پایان فصل بهار به فعالیت خود ادامه دهد، اما گویا بسیار زودتر از انتظارها ایده‌های منافی و همکارانش برای ادامه برنامه مذکور ته کشیده و اکنون با نبودن جایگزینی مناسب برای این برنامه، «رادیو فردا» برای پر کردن خلاء زمانی پخش «رادیو پسفردا»، پخش موسیقی خود را افزایش داده است.

با آنکه «فرشید منافی» بارها ادعا کرده بود طی هفته‌های آتی با سری جدید برنامه «رادیو پسفردا» به آنتن بازمیگردد، اما این ادعاها هیچگاه محقق نشد و گویا این برنامه هم به سرنوشت برنامه «پلوتیک» با اجرای «کامبیز حسینی» دچار شده و توقع مدیران شبکه «رادیو فردا» را محقق نکرده است.

در ماه‌های گذشته رسانه‌ی دولتی آمریکا مانند «رادیو فردا» و «صدای آمریکا» اقدام به انتشار فراخوانی برای جذب عوامل جدید و جوان، و برگزاری دوره‌های کاراموزی برای استعدادهای مستعد در برنامه‌سازی کرده‌اند که به‌نظر می‌رسد قرار است جایگزین افرادی مانند «فرشید منافی» شوند. اما آنگونه که از شواهد پیداست، در حال حاضر هنوز جایگزین مناسبی برای این مهره‌های سوخته انتخاب نشده است.

گفتنی است، نام کامل شناسنامه‌ای «فرشید منافی»، «فرشید منافی پیرعبدالملکی» است. فرشید منافی متولد ۲۲ مرداد سال ۱۳۵۸ در تهران با شماره شناسنامه ۵۴۵۸ است. پدر او «علی‌اصغر منافی» از گویندگان سابق رادیو ایران اهل اردبیل و مادر فرشید اهل رشت است. پدر و مادر وی از یکدیگر طلاق گرفته‌اند.

فرشید تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی عمران (گرایش نقشه‌برداری) در دانشگاه آزاد تهران، از سال ۱۳۷۶ در سن ۱۸ سالگی شروع کرد، اما به دلیل مشغله زیاد در رادیو و سرگرم شدن در کارهای تبلیغاتی و تجاری، آن را ناتمام گذاشت. یعنی ۴ سال در دانشگاه درس خواند و در پایان با مدرک دیپلم کشور را ترک کرد! وی همچنین در سال‌های ۸۲ و ۸۳ در دانشگاه صدا و سیما در دوره‌ فیلم‌سازی شرکت کرد. فرشید پیش از پیوستن به صدا و سیما در عرصه تئاتر و نمایش مشغول به کار بود و در چند نمایش روی صحنه رفت.

فرشید منافی از سال ۱۳۷۶ وارد رادیو شد و با بازیگری در نمایش‌های رادیویی کار خود را شروع کرد و سپس از تابستان ۱۳۷۷ به صور حرفه‌ای گویندگی و برنامه‌سازی رادیویی را در رادیو جوان آغاز کرد. وی بیشتر در رادیو جوان (۷۶ تا اواسط ۸۶) فعالیت می‌کرد و علاوه بر آن در رادیو پیام (۷۸ تا ۸۵)، رادیو سراسری (۷۶ تا ۸۴)٬ رادیو فرهنگ (۷۶ تا ۸۴) و رادیو ورزش (۷۸ تا ۸۰) برنامه اجرا می‌کرد.

مشهورترین برنامه فرشید منافی در زمان حضور وی در رادیو جوان برنامه «روی خط جوانی» بود. وی پس از طی یک سال دوره آموزش گویندگی فیلم در واحد دوبلاژ صدا و سیما رسما عضو انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم ایران شد و از همان سال کار خود را به طور حرفه‌ای آغاز کرد. فرشید در سریال‌ها و چندین فیلم سینمایی به صداپیشگی پرداخت.

وی نخستین بار در سال ۱۳۸۴ در برنامه کوله‌پشتی به تلویزیون آمد. فرشید پس از سالها فعالیت در رادیو سَری هم به تلوزیون زد و در شبکه سه و برنامه «صبح آمد» نیز برنامه اجرا کرد، اما موفقیت چندانی نداشت و پس از ۵ ماه از کار بیرون آمد. او توانست با بازی در فیلم‌سینمایی “خواب زمستانی” در سال ۱۳۸۶ در بیست و ششمین دوره جشنواه فیلم فجر شرکت کند، اما به دلیل کسب نکردن موفقیت چندانی در فیلم مذکور، در فیلم‌های دیگر نتوانست بازی کند.

فرشید منافی از اعضای اصلی گروه منحرف TSM)Technical Safety Meditation) در ایران بوده و حتی ازدواج خودش را با یکی از اعضای این گروه به نام «مرجان وفائی فخر»، کاملاً با آداب این فرقه انجام داد. مراسم ازدواج فرشید منافی و همسرش که در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۵ (در مکان مربوط به فرقه TSM)، با تایید رهبر اصلی این گروه با نام مستعار ج.الف از طریق ویدئو کنفرانس در آمریکا صورت گرفته است. در واقع عقد و جاری شدن خطبه شرعی در ازدواج فرشید منافی و همسرش رخ نداد.

بالاخره در سال ۱۳۸۶ تصاویری از حضور فرشید منافی در یک مهمانی زیرزمینی، در رسانه‌ها منتشر شد و اینگونه عضویت وی در گروه منحرف TSM افشا شد. پس از این اتفاق فرشید از صدا و سیما اخراج شد و به کارهای تولید استودیویی در خارج از صدا و سیما روی آورد. وی همچنین از سال ۱۳۸۵ تا پیش از خروجش از ایران در استودیو قرمز تهران به آموزش گویندگی پرداخت. فرشید منافی در بین ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۷ برای چند شرکت تبلیغات می‌کرد و صدایش را خرج این امور هم می‌نمود، که البته درآمد خوبی نیز نصیبش می‌شد. وی اواخر زندگیش در ایران یک رادیوی اینترنتی (آفلاین) شخصی به نام F&M راه‌اندازی کرد.

فرشید منافی در ۷ فروردین ۱۳۸۹ به همراه همسرش از ایران خارج شد. فرشید رابطه استخدام رسمی‌با سازمان صدا و سیما نداشته و تنها به عنوان نیروی پروژه‌ای همکاری می‌کرده است. وی در فروردین ۱۳۸۹ به همراه همسر خود پس از اقامت کوتاه و موقت در ترکیه، راهی پراگ در جمهوری چک شد. او در اردیبهشت ۱۳۸۹ با کمک واسطه‌ای که بعدها مشخص شد مامور سازمان سیا است، به رادیو فردا پیوست و برنامه‌های خود در این رادیو را از اواسط خرداد ماه ۱۳۸۹ شروع کرد. منافی معمولاً در برنامه رادیو پس‌فردا به ارزش‌های اسلامی، جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری توهین می‌کرد تا اینگونه عقده‌های خود را خالی کند!

«فرشید منافی» در کنار «مسیح علی‌نژاد»

«وحید یامین‌پور» مجری و فعال سیاسی فرهنگی که در دوران حضور فرشید منافی در «رادیو جوان» مسئول ارشد وی بود، درباره وی می‌گوید: “فرشید منافی همکار دائمی‌من در رادیو جوان بود. غالباً گوینده برنامه مذهبی و انقلابی من فرشید بود، چون صدای سنگینی داشت. فرشید درآمد خوبی داشت. بخصوص از وقتی که گوینده تیزرهای تبلیغاتی شرکت‌های بزرگی مثل ایرانسل شد و حتی از من هم دعوت کرد که برای کمک فکری به آنها بپیوندم!. فرشید فقط یک بازیگر بود. او نهج البلاغه می‌خواند، برای امام (ره) شعر می‌خواند، علیه امریکا متن طنز می‌گفت؛ و امروز اینگونه می‌گوید. از او انتظار بیشتری نیست. او نه آن وقت انقلابی بود و نه الان ضد انقلاب است. او هیچ وقت هیچ خصلتی نداشته است. فقط به درآمدش فکر می‌کرد …”

وضعیت این مجری سابق صدا و سیما و رادیو آمریکایی فردا به جایی رسید که به طور علنی از فساد اخلاقی خود سخن می‌گفت به اعتقادات مسلمانان توهین می‌کرد و تصاویر مستی خود را رسانه‌ای می‌نمود و اکنون تاریخ مصرفش برای مدیران آمریکایی «رادیو فردا» تمام شده است.

انتهای پیام/

در ماه‌های اخیر «رادیو فردا» بیش از پیش با کاهش مخاطب مواجه شده و عدم پخش برنامه «رادیو پسفردا» با اجرای «فرشید منافی» و حواشی پیرامون آن، این موضوع را تشدید کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.55 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme