https://telegram.me/empireoflies

ابوبکر بغدادی ۱۳ سرکرده داعش را اعدام کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه عرب‌زبان العربی الجدید مستقر در لندن به نقل از منابع سوری و عراقی گزارش داد: برای اولین‌ بار تلاشی برای عزل ابوبکر بغدادی صورت گرفت.

بنابر این گزارش، اعضای داعش تلاش برای کودتا علیه ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی مذکور را خنثی کردند و پس از آن بغدادی ۱۳ تن از فرماندهان برجسته از جمله پنج فرمانده عالی‌رتبه را به دلیل نقش در توطئه اعدام کرد.

در این گزارش آمده است: بیشتر فرماندهان اعدام شده، عرب‌هایی از منطقه مغرب عربی (شمال آفریقا)، سوریه، یمن و کویت هستند. یک کرد و یک چچنی نیز اعدام شده‌اند. کودتای نافرجام پس از آن صورت گرفت که مناقشه سختی بر سر عملیات‌ نظامی داعش و گسترش آن با حضور جناح‌های تروریست مخالف این گروه خصوصاً در سوریه، لیبی و افغانستان در گرفت.

این گزارش در پی آن منتشر شد که داعش ابوعثمان الحسن فرمانده ارشد داعش در موصل و یکی از اعضای هیات رایزنی داعش و نیز یکی از دوستان بغدادی را به اتهام توطئه اعدام کرد.

روزنامه العربی الجدید به نقل از یک منبع در موصل عراق نوشت: قرار بود بغدادی در نزدیکی جنوب شهر رقه در سوریه که پایتخت داعش خوانده می‌شود، کشته شود.

براساس اظهارات این منبع مطلع، افشای کودتا و اعدام‌های پس از آن بین دهم تا سیزدهم ژوئن صورت گرفت.

انتهای پیام/ایسنا

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme