https://telegram.me/empireoflies

ابراهیم یزدی؛ وقتی اربابش آمریکا برای مردن هم به او ویزا نداد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  ابراهیم یزدی، وزیر خارجه دولت موقت بازرگان و “دبیرکل نهضت منحله آزادی ایران”، شام‌گاه یکشنبه (۲۷ آگست-۵ شهریور) در آستانه ۸۷سالگی در شهر ازمیر ترکیه درگذشت.

ابراهیم یزدی که سال‌ها از بیماری سرطان پانکراس رنج می‌برد، در یک سال اخیر تلاش کرد برای ادامه درمان به امریکا برود اما سفارت این کشور به این خادم قدیمی خود ویزای ورود به ایالات متحده را نداد  و یزدی مجبور شد در نهایت ماه‌های آخر زندگی خود را در کنار اعضای خانواده‌اش در ترکیه سپری کند.

مهم‌ترین نقطه تاریک حیات سیاسی ابراهیم یزدی ارتباط و اعتماد بیش از حد وی به آمریکا و به خصوص جاسوسان کارکشته سازمان سیا بود. ارتباطی که وی را از یک عنصر مسلمان و علاقه‌مند به اسلام به سوی فعالیت‌هایی مغایر با نهضت اسلامی و در تقابل با انقلاب اسلامی سوق می‌داد.

رابرت درایفوس نویسنده کتاب «بازی شیطان» در صفحه ۲۳۴ کتابش می‌گوید: «ریچارد کاتوم از ماموران امنیتی دولت آمریکا در اوایل دهه ۱۹۵۰ عضو گروه عملیات مخفی سازمان سیا در ایران بود… او به ویژه با دو نفر که در سال ۱۹۷۸ در دوران تبعید خمینی در پاریس از نزدیک‌ترین مشاورین او بودند رابطه بسیار نزدیک داشت: یکی ابراهیم یزدی و دیگری صادق قطب‌زاده.»

در اوج مبارزات مردم، وقتی یزدی در ۲۲ آذر ۱۳۵۷ برای اقامت یک روزه از پاریس به آمریکا سفر کرده بود، هنری پرشت، مسئول امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا به اتفاق ماروین زونیس و رابرت هیرشمن او را به یک میهمانی شام در رستوران «دومینیک» دعوت کردند و مذاکرات مفصلی با وی داشتند. یزدی به گونه‌ای خود را نماینده امام معرفی کرده بود که پرشت در سندی سری نوشت: «هنگام جداشدن از یکدیگر ما توافق حاصل کردیم که هیچ کدام ما قبول نخواهد داشت که هرگونه تماس رسمی بین خمینی و ایالات متحده صورت گرفته است.»

خیانت های یزدی و حزب منحله اش در تاریخ جمهوری اسلامی هیچ گاه از یاد نخواهد رفت. در خاطرات آیت الله خلخالی آمده است که وی برای اعدام نشدن بسیاری از جنایت پیشگانه رژیم شاه تلاش می کرد حتی در خاطرات ارتشبد فردوست هم گفته شده که یکی از کسانی که باعث شد وی چند سال زندگی مخفی داشته باشد همین دکتر یزدی بود که با وی همکاری می کرد.

یزدی در پرونده خود همچنین توهین به شخصیت های ملی را هم دارد مثلا یزدی چند وقت پیش در مصاحبه ای با ماهنامه «اندیشه پویا»، ضمن بررسی اجمالی برخی از شخصیت های تاریخ معاصر، پس از ذکر نام میرزا کوچک جنگلی در ردیف مصلحان بزرگ معاصر که وی در روزگاری به آنها علاقمند بوده است، میرزا را فردی «ساده اندیش» معرفی می نماید. او چنین می گوید: «از شخصیت ها، میرزا کوچک خان جنگلی برایم شخصیت خاصی بود، اما وقتی خوب خواندم دیدم عجب مرد ساده اندیشی بوده است.»

همچنین ابراهیم یزدی در زمان جنگ تحمیلی، از کسانی بود که علیه دولت و مجلس و ساختار قضایی و حتی علیه امام خمینی (ره) به فعالیت پرداخته و اقدامات ایشان را مورد خدشه قرار می دادند و در راه سلطه یافتن آمریکا بر ملت ایران تمام تلاش‌شان را انجام دادند. در زمان دولت موقت بازرگان، یزدی وزارت امور خارجه را بر عهده داشت و کارنامه عملکرد او در سایر اعضای نهضت آزادی در دولت موقت به قدری سیاه بود که امام خمینی از آن دوره به تلخی یاد کرده و فرمودند:

«اگر خداى متعال عنایت نفرموده بود و مدتى در حکومت موقت باقى مانده بودند ملت‌هاى مظلوم به ویژه ملت عزیز ما، اکنون در زیر چنگال امریکا و مستشاران او دست و پا مى ‏زدند و اسلام عزیز چنان سیلى از این ستمکاران مى ‏خورد که قرن‌ها سر بلند نمى ‏کرد

وی سال گذشته در حالی که در بستر بیماری بود هم دست از شیطنت بر نمی دارد و در مصاحبه ای با سایت زیتون به دکتر روحانی پیشنهاد می کند تا مثل سیاسیون قبل از خود از قدرت مردم استفاده کند و از آنان غافل نشود .استفاده از قدرت حامیان توسط سیاست مداران در ادبیات اعضای نهضت آزادی یعنی تحریک مردم و آوردن آنان به کف خیابان و شوراندن شان بر علیه حاکمیت قانونی .وی در فتنه سال ۸۸ نیز از این دست پیشنهادات به سران فتنه داد و آنان را به چاه ضلالت هدایت نمود و در زمان ریس جمهور کنونی هم قصد داشت که وی را به این سمت هدایت کند. جریان خیانت های حزب متبوع وی در عملیات کربلای ۴ نیز در تاریخ آمده که باعث شهادت جوانان این مرز و بوم شد.

با همه این خیانت هایی که به ملت مسلمان ایران و نظام نوپای اسلامی در سال های اولیه انقلاب و بعد از آن از طرف ابراهیم یزدی شد و همه این خیانتها با هماهنگی آمریکا و نوچه هایش در ایران بود سال گذشته که ابراهیم یزدی برای درمان سرطان خود قصد عزیمت به آمریکا را داشت دولت این کشور به وی ویزای درمانی نداد و اجازه داد سرطان وی در ترکیه بیشتر شود تا وی زودتر به بالین مرگ روانه شود.

سرگذشت افرادی مثل یزدی که عمری را به خدمت در راستای اهداف آمریکا و خیانت به وطن گذراندند باید برای عده ای که امروز خواب آمریکا را می بینند مایه عبرت باشد که آمریکا حتی به وفاداران خود هم رحم نمی کند و آنها را در پشت دروازه هایش آن قدر نگه می دارد که مرگشان فرارسد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

  1. چطوروقتی افسران وطن پرست که برای امنیت مردم خدمتگذاری میکرد به شهادت میرسوندکسی نگفت این آدم جاسوس ومهره امریکاست؟

  2. اینها کسانی بودنند که توی پیروزی انقلاب نقش بسیار مهمی داشتند اما بزودی پشیمون شدنند حالا به چه دلیل نمیدونم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme