https://telegram.me/empireoflies

ابراز خوشحالی همکاران قاسمی‎نژاد از غرق‌شدن کشتی سانچی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»(FDD) برای کسانی که رسانه‌های انگلیسی‌زبان را دنبال می‌کنند نام آشنایی است. هر جا مسئله‌ای مرتبط با ایران مطرح می‌شود نام همکاران این بنیاد هم دیده می‌شود، و می‌توانید از متن ایمیل دوبوویتز به العتیبه تمامی مواضع آنها را حدس بزنید.

ایلای کلیفتون چند سال پیش نوشته بود «رییس FDD کلیفورد می مرتباً به عنوان متخصص تروریسم در فاکس نیوز حاضر می‌شود، و دیگر کارمندان FDD -شامل مارک دوبوویتز، بنجامین واینتال، رئول مارک گرشت، و مایکل لدین- اغلب در صفحات روزنامه‌های عمده‌ای مثل وال استریت ژورنال، واشنگتن پست، و نیویورک تایمز ظاهر می‌شوند.

افشای منابع مالی FDD نشان داد که اکثر کمک‌کنندگان عمده کسانی هستند که به برنامه‌های حامی اسراییل در آمریکا و جهان کمک می‌کنند و به قول کلیفتون نشان داد که مواضع FDD در«تشویق دخالت‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه، موضع تهاجمی علیه ایران، و دفاع از سیاست راست‌گرایانه در اسراییل، با منافع حامیان مالی‌اش در تبلیغ اسراییل همخوانی دارد».

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ چند همکار ایرانی دارد. به نقل از وب‌سایت اف‌دی‌دی، سعید‌قاسمی‌نژاد روزنامه نگار ایرانی در این بنیاد است و تخصصش اقتصاد و سیاست ایران و اثر تروریسم و ناارامی سیاسی بر بازارهای مالی است. قاسمی‌نژاد علاوه بر همکاری با این اتاق فکر کوچک اما تأثیرگذار، دبیر کل گروهی به نام «دانش‌آموختگان و دانشجویان لیبرال ایران» هم هست. سخنگوی این گروه امیرحسین اعتمادی است، و کسانی مثل علیرضا کیانی، سیاوش صفوی، و بهزاد مهرانی هم عضو این گروه هستند. این گروه سایت بامداد خبر و «مرکز مطالعات ایرانی لیبرالیسم» را هم راه‌اندازی کرده‌اند. نام اعضای این گروه در میان همکاران مؤسساتی شبیه به توانا، یا زیر نامه‌هایی مثل نامه به ترامپ برای تحریم مردم ایران هم دیده می‌شود. از جمله همکاران ایرانی این سیستم می توان به بهنام طالبلو و امیر توماج را هم نام برد.

در روز های اخیر که حادثه کشتی سانچی برای ایرانیان بسیار غم بار بود یکی زا معاونان این موسسه که با ایرانیان وطن فروش همکاری دارد در خصوص این حادثه در توئیترش ابراز خوشحالی کرده بود.

معاون پژوهشی این بنیاد در توئیترش گفته که غرق شدن سانچی بسیار خوب بوده چرا که ایران دیگر نمی تواند برای سوریه و سپاه پول بفرستد!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme