https://telegram.me/empireoflies

ائتلاف غرب علیه داعش «سوء تفاهم تاریخی» است

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جنایات داعش در سال های اخیر و به ویژه در یک ماهه اخیر در اروپا برخی از حامیان سابق این گروه تروریستی را به صرافت انداخته و در برابر این جنایات موضع گیری کرده اند .

در یکی از این موضع گیری ها حسین باستانی بولتن نویس دولت اصلاحات و تحلیل گر بی بی سی فارسی در مطلبی نوشته :”غرب، اگر قصد مبارزه مؤثر با داعش را داشته باشد، باید پیش از هر چیز تکلیف خود را با متحدانش در منطقه روشن کند. شوخی بزرگی است اگر تصور کنیم داعش تنها با “سلاح ایمان” می جنگد: این گروه بسیار مسلح و بسیار ثروتمند است؛ در حالی که اسلحه را خودش نمی سازد و بیشتر ثروتش را هم از صادرات نفت به دست می‌آورد. اگر متحدان غرب در منطقه، مسیر نفت و اسلحه داعش را در قلمرو خود قطع کنند، این گروه دیگر مسلح ترین و ثروتمندترین گروه جهادی جهان نخواهد بود و حتما قدرتش به مراتب کمتر از حالا می شود. بنده واقعا کنجکاوم بدانم حامیان تصمیم اخیر بریتانیا برای عملیات هوایی علیه داعش در سوریه و عراق، واقعا تا چه حد تاثیر “دوازده جنگنده تورنادو” در مهار داعش را جدی می گیرند؟ تا وقتی متحدان اصلی غرب در منطقه، از عربستان و ترکیه گرفته تا امارات و قطر، “اولویت اصلی” خود را سقوط حکومت سوریه قرار داده اند، داعش و گروه های جهادی مشابه، همچنان مسلح و متمول خواهند بود. تا آن زمان، “ائتلاف ۶۵ عضوی مقابله با داعش”، همچنان در حد یک “سوء تفاهم تاریخی” باقی خواهد ماند.”

البته وی از حمایت اربابان انگلیسی خود از جنایات داعش چیزی نگفته و ظاهرا فراموش کرده که قبل از حامیان منطقه ای غرب که این غده سرطانی را در منطقه پرورش داده اند باید خود غربی ها از فروش سلاح به تروریست ها خودداری کنند و از آنجایی که عمده در آمد غرب از فروش سلاح تامین می شود بنابر این غربی ها همچنان مایل هستند این جنگ ها تا ابد ادامه داشته باشد به شرطی که برای آنان و کشور هایشان ضرری نداشته باشد .

البته خباثت بنگاه خبر پراکنی بی بی سی ارگان وابسته به سازمان جاسوسی بریتانیا که خود باستانی سال ها در آغوش آنها روزگار می گزراند را در حمایت از داعش نباید فراموش کرد .

چندی پیش این  شبکه در اقدامی عجیب تریبون شبکه خود را به فردی با نام “مولوی عبدالرحیم مسلم دوست” که خود را از سرکردگان داعش در افغانستان می‌خواند اعطا کرده تا وی به تشریح دیدگاه های این گروه تروریستی و تطهیر جنایات انجام شده توسط داعش بپردازد.

این عضو وابسته به گروه تروریستی داعش در فرصتی که بی بی سی فارسی در اختیار وی گذاشت محورهایی چون “تخریب رقبای داعش در افغانستان”، “تطهیر چهره خونریز داعش” و “توجیه حملات داعش به دیگر گروه های تروریستی” را مطرح کرد.

همچنین در تصاویر زیر نمونه هایی از حمایت های این رسانه به ظاهر بی طرف را از گروه تروریستی داعش می بینید از جمله؛ استفاده از کلمه رهبر به جای سرکرده، استفاده از کلمه “پیکارجویان” به جای “تروریست‌ها” و گره زدن داعش به اسلام و مخالفت هر دو با دموکراسی!

بی بی سی

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme