https://telegram.me/empireoflies

آینده مبهم آمریکایی‌ها با دونالد ترامپ؛ از بهانه گیری علیه ایران تا حمله به مهاجران بی پناه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حالی که جایگاه آمریکا در جهان همچون گذشته نبوده و به نوعی اعتبارش در خطر بود، پیروزی دونالد ترامپ و سیاست های ناشیانه او، اوضاع این کشور را وخیم تر کرده است تا جایی که برخی چهره های مشهود آمریکایی رسما اعلام کرده اند که ترامپ، جایگاه آمریکا به عنوان کشوراول جهان را از بین برده است.

لایحه اصلاح قوانین مالیاتی ترامپ، تاثیر منفی زیادی در اقتصاد آمریکا گذاشته و بازار بورس این کشور را با مشکل جدی مواجه کرده است؛ شاخص «داوجونز» حدود ۴۰ واحد ریزش داشته و این در حالی است که شاخص «نزدک» نیز کاهش ۲۶ واحدی یعنی معادل ۳۸/۰ درصد را هم اکنون تجربه می‌کند.

شرکت «اس اند پی۵۰۰» نیز ۵ واحد کاهش داشته است. این تغییرات به راحتی میتواند پایه های دولت ترامپ و جامعه آمریکایی را بلرزاند.

در عرصه سیاست بین الملل نیز، عدم تایید پایبندی ایران به برجام و نیز به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، ضربه های سنگینی را بر سیاست خارجی ترامپ وارد کرده است.

دونالد ترامپ با عدم تایید پایبندی ایران به برجام، موجب شد تا کشورهای اروپایی در اقدامی کم سابقه، رسما در مقابل آمریکا بایستند و به شدت به سیاست خارجی این کشور انتقاد کنند.

تلاش آمریکا برای همراه کردن اروپایی ها علیه ایران، نه تنها تاکنون نتیجه ای نداشته است بلکه در نشست شورای امنیت علیه ایران، (به بهانه اغتشاشات اخیر و به درخواست آمریکا) با شکست سنگین ایالات متحده و یک آبروریزی بزرگ برای این کشور مواجه شد.

اقدامات ترامپ برای بی اعتبار کردن برجام، بیش از پیش اعتبار آمریکا را زیر سوال برده و اعتماد جهانی به ایالات متحده را به شدت کاهش داده است؛ اتفاقی که بی شک بر زندگی مردم آمریکا در آینده تاثیر منفی خواهد داشت.

دولت آمریکا با بهانه گیری و انتقادهای بی دلیل علیه برجام، در کنار خروج های پی در پی از معاهدات بین المللی، در حقیقت غیرقابل اعتماد بودن این کشور در عرصه جهانی را به نمایش می گذارد؛ موضوعی که بی شک می‌تواند بر قراردادهای این کشور در عرصه بین المللی تاثیر و به تبع آن بر اقتصاد نابسامان این کشور منفی بگذارد و در دراز مدت زندگی مردم آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد.

رای مجمع عمومی سازمان ملل به سود فلسطینی ها نشان داد آمریکا در دوران ترامپ دیگر جایگاه قبلی خود را ندارد و به رغم تهدیدهای مستقیم دولت ایالات متحده، به جز چند کشور نه چندان مهم، دیگر کشورها حاضر به همراهی با ایالات متحده نشدند؛ اتفاقی بی سابقه در سازمان ملل.

علاوه بر این ترامپ با سیاست هایی که در موضوع مهاجران اتحاذ کرده است، زندگی بسیاری از مردم آمریکا را تحت شعاع قرار داده است؛ اتفاقی که باعث شده میزان نارضایتی از رئیس جمهور آمریکا را به شدت افزایش یابد.

نظرسنجی جدید دانشگاه «کوینیپیاک» ( Quinnipiac ) آمریکا حاکی از آن است که تنها ۳۳ درصد آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ را به عنوان رئیس‌جمهوری این کشور تأیید می کنند و ۶۱ درصد با وی مخالفند. میزان رضایت‌مندی از ترامپ در مقایسه با نظرسنجی انجام شده در هفته پایانی ماه ژوئن که در آن ۴۰ درصد پرسش شوندگان از عملکرد رئیس‌جمهوری آمریکا راضی بودند، افتی هفت درصدی داشته است.

بر اساس نظرسنجی انجام شده، ترامپ به ناتوانی در مدیریت مسائل کلیدی در زمینه های سیاست خارجی، اقتصاد، مهاجرت، درمان و تروریسم متهم است.

در اواسط ماه ژوئیه نیز نظرسنجی دیگری توسط روزنامه «واشنگتن پست» و شبکه «ای بی سی نیوز» انجام گرفت که نشان می داد ترامپ در شش ماه نخست ریاست‌جمهوری خود در مقایسه با روسای جمهوری پیشین آمریکا در ۷۰ سال گذشته از پایین ترین میزان رضایت مردمی برخوردار است.

اقدامات و سیاست های ترامپ به حدی ناشیانه و دور از ذهن است که موجب شده تردید درباره سلامت روانی دونالد ترامپ، به نقل محافل سیاسی و غیر سیاسی در آمریکا و جهان تبدیل شود و بحث لزوم معاینات روانی رئیس جمهور آمریکا مطرح گردد.

حال باید منتظر ماند و دید آینده آمریکا با ترامپ به کجا خواهد رسید؛ آمریکا جایگاه خود را از دست خواهد داد و یا ترامپ سیاست های عجیب و غریبش را تغییر می دهد؟ شاید هم آمریکایی ها به این نتیجه برسند که باید ترامپ را کنار بزنند؟!

باید منتظر ماند و دید….

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

همزمان با ناکامی های آمریکا در عرصه بین الملل، بحران اقتصادی حاکم بر جهان، افزایش بدهی های دولت آمریکا و اعلان ورشکستگی کمپانی های بزرگ این کشور، ظهور شخصیتی به نام دونالد ترامپ، آینده آمریکا را بیش از پیش مبهم و نامعلوم کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme