https://telegram.me/empireoflies

آیا ایران امن‌ترین کشور دنیا است؟ + آمار

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی سال‌های اخیر بسیاری از رسانه‌های بیگانه و برخی دنباله‌های آنها، با روش‌های مختلفی سعی کرده‌اند آمار و میزان جرم و جنایت، خشونت، بی‌اخلاقی و امثالهم را در کشورمان بالا نشان دهند.

رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا» و … که همواره به‌دنبال به وجود آمدن چنین مسائلی هستند، سعی می‌کنند با دمیدن در آتش این موضوعات چنین جلوه دهند که نظام جمهوری اسلامی سبب پدید آمدن این مسائل شده است.

در اینکه در بین بخشی از مردم کشورمان این موضوع وجود دارد شکی نیست و یقیناً همین میزان نیز برای جامعه ایران اسلامی مناسب نیست، اما وقتی نگاه به آمار و ارقام موجود از وضع ارتکاب جرائم و نوع و شدت آنها می‌اندازیم می‌بینیم که اتفاقاً ایران جزء امن‌ترین کشورهای دنیا است.

برای اثبات این مدعا، در ذیل تنها به گوشه‌ای از آمار جرائم و فجایعی که هر روز در کشورهای به‌اصطلاح متمدن و پیشرفته دنیا روی می‌دهد، اشاره می‌کنیم:

جرم‌خیرترین کشورها

بررسی آمارهای مراکز معتبر جهانی نشان می‌دهد در طول ۲ دهه و از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۰ برخی جرائم در بعضی کشورها، افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته و در برخی نیز کاهش داشته‌اند؛ اما از بالاترین جرائم می‌توان به ۶ مورد اشاره کرد: «سرقت از مجتمع‌های مسکونی»، «سرقت خودرو»، «سرقت‌های سازماندهی شده و گروهی»، «قتل»، «تجاوز» و «خودکشی» که این موارد در ۸ کشور جهان بیشتر از بقیه دیده می‌شود و این کشورها عبارت‌اند از: انگلستان، آمریکا، استرالیا، کانادا، هلند، اسکاتلند، سوئد و سوئیس. آمارها عموماً با بررسی عوامل جرم، تعداد و نوع جرائم و قربانیان در زمان خاص به دست می‌آیند.

میزان خودکشی در آمریکا در طول ۲ دهه گذشته، بیشتر از دیگر کشورهای جهان است و دلیل آن، نارضایتی فردی و اجتماعی افراد در این کشور است. تجاوز نیز بیشترین آمار خود را در آمریکا دارد و در کشورهای آسیایی و خاورمیانه، کمترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

جرم-در-آمریکا-پلیس

هر سه روز یک زن فرانسوی توسط شوهرش به قتل میرسد

کمیته «رفع تمام اشکال تبعیض علیه زنان» طی گزارشی با ابراز نگرانی از افزایش چشمگیر خشونت به ویژه در خانواده‌ها اعلام کرد، تحقیقات نشان می‌دهد که هر ۳ روز یک زن از سوی همسرش قربانی خشونت منجر به مرگ می‌شود. هر ۱۶ روز نیز یک مرد از سوی همسرش قربانی خشونت منجر به مرگ می‌شود. در نیمی از موارد زن قبلاً از سوی همسرش متحمل خشونت بوده است. همچنین از هر ۱۰ مرگ یکی غیرعمد بوده و در دوسوم موارد خشونت قبلاً میان زوج وجود داشته است.

در قانون اساسی کار فرانسه نیز تعریفی واضح از خشونت جنسی وجود ندارد، کمیته از اینکه تنها ۳ درصد شکایات توسط زنان و در موضوع تبعیض جنسیتی مطرح‌شده است ابراز نگرانی کرده و بیان داشته است این امر ممکن است ناشی از فقدان منابع مالی و انسانی کافی در دادگاه مربوطه باشد.

آمار بارداری‌های ناخواسته در فرانسه نیز بیداد می‌کند به نحوی که یک‌سوم بارداری‌ها ناخواسته (بخوانید نامشروع و حرام) است. نیمی از این بارداری‌ها نیز به سقط‌جنین داوطلبانه منجر می‌شود.

اعتراض به سقط جنین در فرانسه

اعتراض به سقط جنین در فرانسه

۴۰۰ گروه جنایتکار در ایتالیا!

روند افزایش ضریب جرم تا انتهای دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۹۹۱ ضریب افزایش جرم به بالاترین حد ممکن طی سال‌های اخیر به ۵۰۰۰ جرم در هر صد هزار نفر رسید. در طول این سال‌ها به استثنای قتل‌های انجام شده که در واقع افزایش قابل ملاحظهای یافته، افت محسوسی در تعدادی از جرائم کم اهمیت همانند ضرب و جرح و تهدید دیده می‌شود و این در حالی است که جرائمی مانند سرقت (ساده و همراه با تهدید) جرائم اقتصادی و جرائم مواد مخدر افزایش ویژهای پیدا کرده است.

تجزیه دادههای سالانه جرائم بر اساس گزارشهای ارائه شده توسط پلیس به مقامات قضایی در ایتالیا در طول سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۸۹ افزایش آشکار در ارتکاب جرم را نشان می‌دهد که بر این اساس در سال ۱۹۸۹ در مجموع بیش از ۲ میلیون جرم، در سال ۱۹۹۰ در مجموع ۲ و نیم میلیون جرم و در نهایت در سال ۱۹۹۱ در مجموع حدود ۲٫۷ میلیون جرم به وقوع پیوسته است.

دستگیری اعضای مافیای سیسیل

دستگیری اعضای مافیای سیسیل

در سطح جغرافیایی نیز در ایتالیا پدیده جرم و جنایت با توجه به مناطق مختلف شهری متنوع است. ضریب جرم در بین ۱۰ شهر از استان‌های بزرگ ایتالیا همانند تورین، میلان، جنوا، بولونیا، فلورانس، رم، ناپل، باری، پالرمو و کاتانیا همواره متغیر است اما تحلیل ضریب جرم در ۴ منطقه از این کشور بسیار برجستهتر از دیگر مناطق است. این مناطق جرم خیز عبارت‌اند از: سیسیل، کالابریا، کامپانیا و پاگلیا

قتل، سرقت همراه با آزار، اخاذی، بمبگذاری، تربیت گروه‌های جنایتکار از جمله جرائمی است که در این ۴ شهر رخ می‌دهد. بررسی دادههای جنایت در این ۴ شهر جرم خیز بیانگر آن است که از ۱۲۵۵ قتل ارتکاب یافته در سال ۱۹۹۱ در ایتالیا ۵۵۷ مورد آن در این چهار شهر اتفاق افتاده، به علاوه ۲۲۲۸۲ مورد سرقت در این چهار منطقه گزارش شده که در مقایسه با آمار بقیه شهرهای ایتالیا تعداد آن ۱۶۲۹۴ مورد سرقت است، از ۴۱۷ گروه جنایتکار که در ایتالیا وجود دارد چهارصد و هفت مورد آن در این مناطق شناسایی شده‌اند.

انگلیسی‌ها، وحشی‌ترین مردم اروپا

حال و روز جزیره انگلیس بدتر از همه کشورهای اروپا و حتی جهان است. بر طبق اسناد منتشر شده، جرم با چاقو، پس از سرقت و تجاوز به عنف، رایج‌ترین جرم در لندن گزارش شده است. طبق گزارشات رسمی کنترل شهر لندن، بدون کمک دوربینهای متعدد پیشرفته شهری و گشتهای نیروی پلیس اسکاتلندیارد امری غیرممکن است.

آماری که اتحادیه اروپا منتشر کرد، نشان می‌دهد که انگلستان بیشترین آمار جرم و جنایت در اروپا را دارد. در این آمار انگلیس سه رتبه بالاتر از جرائمی که در رقیب فرانسوی‌اش دارد را داراست. در واقع انگلیس پایتخت جرم و جنایت در اروپاست. دولت انگلیس، افزایش میزان خشونت و جنایت در کشور را تکذیب نمی‌کند و با هدف متقاعد کردن جوانان این کشور به اینکه حمل چاقو و ارتکاب جرم با استفاده از آن، عواقب ناگواری خواهد داشت، طرح هایی را به اجرا درآورده است.

آدم‌کشی و ضرب و جرح با چاقو سال‌هاست که به معضلی حل نشدنی برای جامعه انگلیس تبدیل شده است. پلیس انگلیس برای کاهش فشار اجتماعی حاصل از حمل سلاح سرد و قتل و ضرب و جرح ناشی از آن، علاوه بر به‌کارگیری دوربینهای بدننما، به ناچار اقدام به نصب دستگاههای تشخیصدهنده و گیتهای بازرسی بدنی در سطح شهر کرده است و به وسیله بازرسی بدنی نوجوانان، روزانه تعداد زیادی چاقو از سطح شهر جمع آوری می‌کند.

ارازل-و-اوباش-انگلیس

انگلیس در رده ۴ جهان از نظر میزان خشونت و جنایت قرار دارد به گونه‌ای که بیش از ۵۰۰ مورد سرقت به ازای هر یکصد هزار شهروند در این کشور ثبت شده است. این گزارش می‌افزاید انگلیس از نظر حالت‌های تجاوز و حمله در رده ۵ جهان قرار دارد.

همچنین کشته شدن نوجوانان و جوانان در انگلیس در درگیری‌های خشونت‌آمیز به ویژه بر اثر ضربات چاقو روند نگران کننده‌ای را در این کشور به خود گرفته است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، از سال ۲۰۰۶ دختران جوانی که در میان آنها حتی دختران ۱۰ ساله هم وجود داشته‌اند، حدود ۶۰ هزار جرم از قبیل دزدی، به بار آوردن خسارت، انجام حملات خشونت آمیز، دزدی از مغازه‌ها و ایجاد بی نظمی های عمومی را مرتکب شده‌اند و این آمار به معنای افزایش ۲۵ درصدی جرائم در میان دختران در انگلیس و ولز به شمار می‌رود.

اینها همه در حالی است که به خوبی می‌دانیم کل جزیره انگلیس فقط به اندازه یکی از استانهای شمالی ایران است. یعنی کشوری به این کوچکی چنین میزان بالایی از جرم و جنایت را به خود اختصاص داده است.

افزایش ۳۰۰ درصدی کودکان روسپی در هلند!

بر اساس تخمین سازمان دفاع از حقوق کودکان در هلند، آمار کودکان روسپی در این کشور به نحو نگران‌کنندهای افزایش پیدا کرده است. به نحوی که در طی چند سال از ۴۰۰۰ نفر به بیش از ۱۵۰۰۰ افزایش پیدا کرده است.

سوئیس، بالاترین تراکم روسپی خانه‌ها

کشور سوئیس که همواره از آن به یکی از امن‌ترین و بهترین کشورهای جهان تعبیر می‌شود نیز دارای بیشترین تعداد وجود مراکز فحشا است.

کشور سوئیس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، از بالاترین میزان تراکم در تعداد فاحشه خانه‌ها برخوردار است، به طوری که ساکنان این کشور احساس می‌کنند به واسطه تعدد این مراکز غیر اخلاقی مورد تهاجم قرار گرفته‌اند.

روسپی‌خانه‌های سوییس

روسپی‌خانه‌های سوییس

صادرات زنان بدکاره توسط اسرائیل!

پلیس اسرائیل آن چنان با معضل زنان فاحشه گرفتار است که چندی پیش اعلام کرد که این رژیم سالانه بیش از ۳۰۰۰ زن اسرائیلی را به منظور روسپیگری به خارج صادر می‌کند. متوسط سن این زنان ۲۲ سال است اما دختران زیر ۱۸ سال را هم مصون نگاه نداشته است. در اکثر روزنامههای اسرائیلی نیز همواره تبلیغات ثابتی برای این تجارت غیر اخلاقی وجود دارد.

آمار جرم و جنایت و کشتار در جامعه رژیم صهیونیستی روز به روز در حال افزایش است به گونه‌ای که هر ماه ده‌ها مورد قتل در داخل سرزمین‌های اشغالی اتفاق میافتد.

ناامنی و بیثباتی، جنایات و کشتار در جامعه صهیونیستی در چند سال گذشته روند صعودی داشته است به گونه‌ای که بیشتر صهیونیست‌ها از زندگی در سرزمین‌های اشغالی احساس امنیت نمی‌کنند.

فروش-زن-اسرائیل

صدها هزار زن در معرض تجاوز در آمریکا

با توجه به آمارها، میزان جرم و جنایتهای امریکا ۲/۲ درصد زیادتر شده است که این افزایش از سال ۲۰۰۱ بیسابقه بوده است. جین وگتلین رئیس بنیاد بین المللی جرم و جنایت در این خصوص می‌گوید: “افزایش جرم و جنایت معضلی است که باید بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشیم بسیاری از آژانس های پلیسی از کمبود نیرو و بودجه رنج می‌برند و توان کافی برای مبارزه با جرم‌ها را ندارند”. چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرهای کوچک آمار جرم و جنایت از ژانویه تا ژوئن نسبت به ۶ ماهه اول سال ۲۰۰۵، ۷/۳ درصد افزایش داشت. در ۶ ماه اول ۲۰۰۵ در شهر نیویورک ۲۶ نفر بیشتر از همین دوره در سال گذشته به قتل رسیده‌اند. این در حالی است که در دهکده کوچکی به نام نورمن آمار خودکشی از صفر به ۳ نفر رسیده است.

آمار اولیه حاکی از آن است: ۱-  افزایش ۴/۱ درصدی قتل، افزایش ۲/۱ درصدی اقدام به قتل و افزایش ۷/۹ درصدی دزدی. آمار مربوط به تعرض یک درصد کاهش داشته است. ۲- دزدی از خانه ۲/۱ درصد افزایش داشته اما ماشین دزدی ۳/۲ درصد کاهش و سایر دزدی‌ها ۸/۳ درصد کاهش داشته است.

مرکز تحقیقات موسسه وین اعلام کرد که اطلاعات ارائه‌شده توسط مرکز ملی زنان آمریکا، حکایت از آن دارد که همه ساله بالغ بر ۶۸۳۰۰۰ زن بالای ۱۸ سال در این کشور مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. این مرکز همچنین اعلام کرد ۸۴ درصد زنانی که مورد تعدی قرار می‌گیرند به دلیل ضعف قانون و ترس، آن را به پلیس گزارش نمی‌دهند.

تجاوز-جنسی

اعضاء دائم شورای امنیت، بی امن‌ترین کشورها

موسسه «نایشن مستر» (nationmaster) که به تهیه گزارش در زمینه جرم و جرائم کشورهای مختلف می‌پردازد نیز آمارهای قابل توجهی ارائه کرده که در نوع خود جالب است و می‌تواند ما را در رسیدن به حقیقت نزدیک تر کند.

نکته قابل توجه اینجاست که جمهوری اسلامی ایران تقریباً در تمامی موارد یاد شده به جز دو مورد هیچ گونه رتبهای نداشته اما بالاترین نرخ جنایات مربوط به کشورهای غربی و اروپایی است که در زیر به آنها اشاره شده است:

تجاوز به عنف

رتبه‌ها:

۱– آمریکا            

۲– آفریقای جنوبی           

۳– کانادا              

۴– استرالیا                     

۵– هند  

۶– مکزیک          

۷– انگلیس         

۸– آلمان            

۹– فرانسه

۱۰– روسیه        

ایران در بین ۸۴ کشور ایران هیچ جایگاهی ندارد

ضرب و جرح

رتبه‌ها:

۱– آمریکا

۲– انگلیس

۳– افریقا

۴مکزیک

۵– هند

۶– کانادا

۷– آرژانتین

۸استرالیا

۹– المان

در این جدول ایران در بین ۷۸ کشور جدول جایگاهی ندارد.

قتل

رتبه‌ها:

۱– هند

۲– روسیه

۳– کلمبیا

۴– افریقا

۵– امریکا

در بین ۸۳ کشور اول ایران جایگاهی ندارد.

آمار زندانیان

رتبه‌ها:

۱– آمریکا

۲– چین

۳– روسیه

۴– هند

۵– برزیل

۶– تایلند

۷– اوکراین

۸– آفریقای جنوبی

۹– مکزیک

۱۰– ایران

۱۱– رواند

۱۲-پاکستان

۱۳– اندونزی

۱۴– هلند

۱۵– انگلیس

۱۶– آلمان

بیش از نیمی از زندانی‌های ایران مربوط به جرایم مرتبط با موادمخدر است.

قتل با سلاح گرم

رتبه‌ها

۱– آفریقای جنوبی

۲– کلمبیا

۳– تایلند

۴– آمریکا

۵– فیلیپین

۶– مکزیک

۷– اسلواکی

۸– السالوادور

۹– زیمباوه

۱۰– پرو

ایران در بین ۴۶ کشور بررسی جایگاهی ندارد.

و اما در نهایت آمار پرجنایتترین کشورهای دنیا با توجه به معیارهای یادشده در تمامی کشورها به شرح زیر اعلام گردیده است. در این میان جمهوری اسلامی ایران در بین ۸۲ کشور پرجنایت دنیا هیچ جایگاهی ندارد. نکته قابل‌توجه این است که رتبه‌های یک تا پنج پرجنایت‌ترین کشورهای جهان مربوط است به همان کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل که مثلاً قرار است امنیت را در جهان برقرار کنند، درحالی‌که حتی عاجز از برقراری امینت در کشورهای خودشان هستند. این آمارها بدین شرح است:

۱– آمریکا

۲– انگلیس

۳– آلمان

۴– فرانسه

۵– روسیه

۶– ژاپن

۷– آفریقای جنوبی

۸– کانادا

۹– ایتالیا

۱۰– هند

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

۱ دیدگاه

  1. امنیت؟رییس قوه قضائیه گفت ۱۵میلیون پرونده قضایی در دادگستری هست.یعنی هر ۵نفر ۱نفر با کس دیگری دعوا داره که حل نشده و کاربه شکایت رسیده.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme