https://telegram.me/empireoflies

آیا «اعتصاب غذا» سند حقانیت است؟!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاعتصاب غذای تعدادی از زندانیان کشور از ماه‌های گذشته با پوشش و پشتیبانی گسترده تشکل‌ها و افراد معاند نظام در شبکه‌های اجتماعی همراه بوده تا از این راه بخشی از افکار عمومی را قانع کنند که اصل جرم افراد را فراموش کرده و صرفا به‌دنبال برآورده شدن خواسته‌های اعتصاب‌کنندگان باشند.

پوشش و شانتاژ رسانه‌ای این اعتصاب‌ها به‌گونه‌ای بوده است که فارغ از صحت یا عدم صحت اخبار مذکور، اصل موضوع را نیز به حاشیه برده و صرفا به ابزاری برای فشار به دستگاه قضائی برای نادیده انگاری جرم افراد بدل شده بود.

همین شانتاژ رسانه‌ای بود که باعث شد چندی پیش عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران خطاب به زندانیانی که اعتصاب غذا می‌کنند، اعلام کند: «به این زندانیان اعلام می‌کنیم که این اقدامات، اموری شکست خورده است و دستگاه قضائی تسلیم این موارد نمی‌شود.»

اگر موضوع را از دیدگاه بازتر و با در نظر گرفتن تمامی ابعاد ماجرا نگاه کنیم، این موضع‌گیری کاملا منطقی و عقلانی است.

چگونه ممکن است جرم فردی که به‌خاطر قتل یا برهم زدن امنیت مردم و کشور یا جاسوسی برای بیگانه یا دست به سلاح بردن علیه نظام به زندان محکوم شده، با یک نمایش اعتصاب غذا ناگهان فراموش شده و نادیده انگاشته شود؟

در این میان، بهانه‌های حقوق بشری و توجه به حقوق زندانیان هم در حد همان “بهانه” باقی مانده و فراتر نمی‌رود.

واضح است که بخشش بی‌دلیل کسی که به فرد یا افرادی از جامعه و یا حتی تمام کشور ظلم و خیانت کرده، در واقع نادیده گرفتن حقوق یک ملت است نه برآورده شدن حق یک مجرم زندانی.

اگر معیار برای حبس و آزادی زندانیان، اعتصاب غذا باشد و هرکسی که دست به این کار زد، آزاد شده و یا خواسته‌های فراقانونی‌اش تأمین شود، دیگر چه چیزی از قوه قضائیه و اجرای عدالت باقی خواهد ماند؟

همه این موارد در حالی است که اولا اخبار مربوط به اعتصاب غذای زندانیان با اعلام اعتصاب غذای یک‌روزه و پر حرف و حدیث مهدی کروبی ناگهان اوج گرفت که خود دلیلی است بر اینکه هدف همان فشار به قوه قضائیه است؛ و در ثانی، در موارد متعددی اخبار مذکور اساسا صحت نداشته و اعتصاب غذایی هم در کار نبوده است و صرفا یک خبرسازی در خدمت اهداف معاندان نظام بوده است.

در این شرایط، طبیعی است که رفتن زیر بار چنین خواسته‌های نابحقی، خلاف عدالت و ظلم در حق ملت است.

انتهای پیام/جام نیوز

چگونه ممکن است جرم فردی که به‌خاطر قتل یا برهم زدن امنیت مردم و کشور یا جاسوسی برای بیگانه یا دست به سلاح بردن علیه نظام به زندان محکوم شده، با یک نمایش اعتصاب غذا ناگهان فراموش شده و نادیده انگاشته شود؟

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme