https://telegram.me/empireoflies

آژیر اعتیاد در آمریکا به صدا در آمد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزانه ۱۴۰ نفر در ایالات متحده آمریکا بر اثر سوءمصرف داروهای اعتیادآور جان خود را از دست می دهند که همین امر باعث شده است رئیس جمهوری این کشور از اجرای طرحی برای مقابله با این بحران خبر دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیش از این نیز وعده داده بود که در رابطه با این مساله وضعیت اضطراری ملی اعلام کند.

 
وی در صورت اعلام این وضعیت می توانست  بودجه عمومی آمریکا را به ایالت هایی که با چنین مشکلی دست به گریبان هستند سرازیر کند.

اما در شرایط موجود تنها کمک هایی از بودجه نهادهای دولتی به ایالت‌ها می رسد. ترامپ در این مورد اعلام کرده بود که تعداد کسانی که از سوءمصرف دارو در آمریکا جان خود را از دست می دهند از مجموع قربانیان حملات با سلاح گرم و تصادف های جاده ای بیشتر است.

سوءمصرف هم اعتیاد به مواد مخدر مثل هروئین را در برمی گیرد و هم اعتیاد به داروهای مسکنی که با نسخه می توان دریافت کرد.
 

موافقان معتقدند که این حرکت ترامپ به بالا رفتن آگاهی در زمینه اعتیاد کمک می کند اما مخالفان اعتقاد دارند که رئیس جمهوری آمریکا بیش از این هم کاری نمی کند.

بر همین اساس ایالات متحده آمریکا با فاصله زیاد بزرگترین مصرف کننده این نوع داروها در جهان به شمار می رود و به نسبت جمعیت بیشترین تعداد قرص های مسکن اوپیویدی در این کشور مصرف می شود.

پایگاه دیدبان

انتهای متن/

روزانه دست کم ۱۴۰ آمریکایی بر اثر سوءمصرف داروهای اعتیادآور جان خود را از دست می دهند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme