https://telegram.me/empireoflies

آمریکا کمک پولی ترکیه به تروریست‌ها را تأیید کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «جک لو» وزیر خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه برای توضیح در خصوص آخرین تحولات در مقررات و تهدیدهای بالقوه برای نظام مالی کشورش به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمد.

در خلال آخرین سوالاتی که از جک لو پرسیده شد، یکی از نمایندگان با قطعیت به آقای وزیر گفت که «قطر و ترکیه از تروریست‌ها، پشتیبانی مالی می‌کنند، آیا فتف (FATF) اقدامی در این خصوص انجام نمی‌دهد؟»

«فتف» نام اختصاری گروه اقدام مالی است؛ این گروه در حقیقت یک سازمان بین‌دولتی است که در سال ۱۹۸۸ برای مقابله با پول‌شویی از سوی ۷ کشور صنعتی عضو جی-۷ تأسیس شد. در سال ۲۰۰۱ و پس از حوادث ۱۱ سپتامبر، این گروه مقابله با تأمین مالی اقدامات تروریستی را نیز بر عهده گرفت.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در پاسخ به این سوال گفت: «در این خصوص با همتای ترکیه‌ای خود صحبت کرده‌ام، این کار روندی سخت و دخیل شدن مقامات بلندپایه را می‌طلبد.»

ترکیه پس از کلید خوردن درگیری‌ها در سوریه، از گروه مخالف و مسلح «ارتش آزاد» حمایت کرد و حتی دفاتری در خاک خود برای این گروه باز کرد

ترکیه و کشورهای غربی، این گروه را «معارض میانه‌رو» می‌خواندند ولی به تدریج، فرودگاه‌های ترکیه به گذرگاهی امن برای پیوستن جوانان اروپایی به داعش بدل شد.

گهگاه پس از انتشار اخبار جدایی دختران اروپایی از خانواده به امید «جهاد نکاح» با اعضای داعش، تصاویر تردد آنها از میان گیت‌های فرودگاه‌های ترکیه منتشر می‌شود.


دختر نوجوان انگلیسی که از فرودگاه گتویک لندن به استانبول آمد و از آنجا به سوریه رفت


عکس دسته‌جمعی ۳ دختر که از لندن برای پیوستن به داعش، به استانبول آمدند

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme