https://telegram.me/empireoflies
رای الیوم ضمن درخواست از ائتلاف سعودی برای انتشار اسناد ادعایی در توجیه قتل عام دانش آموزان یمنی نوشت، دخالت آمریکا در کشورهای عربی به بهانه دفاع از دموکراسی، قتل عام ده‌ها هزار غیرنظامی را به همراه داشته است.

آمریکا مسبب اصلی جنایات جنگی ائتلاف سعودی در یمن است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» در سرمقاله امروز خود با عنوان « آیا این بچه ها، موشک‌های بالستیک را از اتوبوس کهنه و اوراقی خود شلیک کردند؟»، سکوت جامعه بین المللی و حمایت‌های آمریکا را عامل تداوم جنایات جنگی ائتلاف سعودی در یمن توصیف کرد.

در این یادداشت آمده است: از زمان آغاز جنگ تقریبا چهار ساله، برای ما و شاید بسیاری مانند ما دشوار است، استانداردهای رسانه‌ای و اخلاقی را درک کنیم که سخنگویان ائتلاف عربستان سعودی،اماراتی در دفاع از حملات مدرن‌ترین، گرا‌ن‌ترین و مرگبارترین جنگنده‌هایشان به اهداف غیرنظامی در یمن بکار می‌گیرند، بنابراین آیا همانطور که همیشه می‌گویند، این حملات با قوانین بین المللی بشردوستانه و قوانین عرفی آنها سازگار است؟

نویسنده آورده است: سرهنگ «ترکی المالکی»، سخنگوی فعلی ائتلاف سعودی به ما اعلام کرد حمله جنگنده‌های ائتلاف به اتوبوس حامل کودکان در صعده که دستکم ۴۳ کشته و ۶۳ زخمی برجای گذاشت، گفت که این حمله «اقدامی نظامی و مشروع» و در چارچوب احترام به قوانین بین المللی حقوق بشر بوده است.

او مدعی شد که این حمله در واکنش به یک حمله موشکی به شهر «جیزان» واقع در عربستان سعودی بوده است، این در حالی است که بر اساس قوانین جنگی حمله به مناطق غیرنظامی تحت هر عنوان غیرقانونی است.

قتل عام کودکان یمنی چند روز بعد از بمباران هوایی شهر الحدیده صورت گرفت که در آن ۵۵ غیرنظامی کشته و ۱۷۰ نفر دیگر زخمی شدند، شهری که در حال حاضر شاهد حملات زمینی، دریایی و هوایی نیروهای ائتلاف در راستای تلاشی مایوسانه برای به کنترل درآوردن این شهر است، بنابراین حملات ائتلاف سعودی، به این معنی است که هدف قرار دادن غیرنظامیان سیاستی عمدی و نه نتیجه اشتباه ناخواسته است.

نویسنده افزود: ما در روزنامه رای الیوم از سرهنگ المالکی این سوال را داریم، اگر این بچه ها بودند که موشک بالستیک رهگیری شده را به سمت شهر جیزان شلیک کردند آیا از اتوبوسی که آنها را به اردوگاه تابستانی می‌برد، شلیک کردند، اگر این گونه بود ما امیدواریم که این شخصیت نظامی برای ما شرح دهد چگونه چنین اتفاقی افتاد و نوار ویدیویی از این حمله موشکی منتشر کند بخصوص که هواپیماهایشان سیستم‌هایی در اختیار دارند که حرکت مورچه را هم روی زمین فیلم می‌گیرد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ هم ضمن تایید کشته و زخمی شدن ده ها کودک در حمله دیروز ائتلاف سعودی اظهار داشت: قانون بین المللی حقوق بشر حفاظت از جان غیرنظامیان را در زمان جنگ و درگیری تضمین می‌کند.

در طول چهار سال جنگ، ائتلاف می‌گوید که هواپیماها و حملات آن همه اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از کشته شدن غیرنظامیان انجام می‌دهد، اما ادامه قتل عام‌ها در صعده و الحدیده همچنان ثابت می‌کند که این ادعاها کاملا نادرست است بخصوص که لیست بالا بلندی از حملات ائتلاف به بیمارستان‌ها، بازارها، مدارس، مجالس عزا و سالن های جشن شادی و عروسی مردم یمن در طول چهار سال گذشته وجود دارد.

رای الیوم تاکید کرد: این قتل عام‌ها جنایات جنگی است که توسط هواپیماهای ساخت آمریکا رخ می‌دهد، رهبر جهان آزاد که در کشورهایمان برای دموکراسی و ارزش‌های عدالت و حقوق بشر مداخله می‌کند و در عین حال ده ها هزار نفر را به قتل می‌رساند یا به طور مستقیم یا با حمایت از طرف‌هایی نظیر ائتلاف که در روز روشن غیرنظامیان را قتل عام می‌کنند و متاسفانه هستند، عرب‌هایی که برای آنها کف می‌زنند.

نویسنده در پایان آورده است: برای بار یک میلیونم هم تاکید می‌کنیم که حملات هواپیماها و موشک‌هایی که بر سر مردم بی دفاع و مظلوم یمن فرو می‌ریزد نمی‌تواند جنگ را یکسره کند، همانطور که سکوت جهانیان در برابر این فجایع قطعا ادامه نخواهد داشت و توجیهات سخنگویان ائتلاف هم هیچ کسی را متقاعد نمی‌کند و تنها گزینه، عقب نشینی فوری از جنگ یمن به منظور کاستن از تلفات جنگ است.

انتهای پیام/فارس

رای الیوم ضمن درخواست از ائتلاف سعودی برای انتشار اسناد ادعایی در توجیه قتل عام دانش آموزان یمنی نوشت، دخالت آمریکا در کشورهای عربی به بهانه دفاع از دموکراسی، قتل عام ده‌ها هزار غیرنظامی را به همراه داشته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme