https://telegram.me/empireoflies
«در حالی که آمریکا سپاه قدس را یک تشکیلات تروریستی می‌خواند، مردم در مناطق مختلف خاورمیانه از فرمانده این سپاه مانند یک قهرمان استقبال می‌کنند».

آمریکا لاف می‌زند؛ از سلیمانی مانند قهرمان در خاورمیانه استقبال می‌شود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«در حالی که آمریکا سپاه قدس را یک تشکیلات تروریستی می‌خواند، مردم در مناطق مختلف خاورمیانه از فرمانده این سپاه مانند یک قهرمان استقبال می‌کنند».

نشریه ایتالیایی فورمیکه در گزارشی با موضوع جنگ سوریه و نفوذ فزاینده ایران نوشت: ایران در حال گسترش نفوذ خود در منطقه است. ایران از سوریه تا لبنان و از عراق تا یمن، از گروه‌های مسلحی که با آنها دارای اشتراکاتی در دیدگاه‌های عقیدتی و اهداف سیاسی و اعتقادات مذهبی است پشتیبانی می‌کند و به این ترتیب حوزه نفوذ سیاسی، اقتصادی و تجاری خود را در خاورمیانه گسترش می‌دهد.

فورمیکه در ادامه نوشت: در حالی که دولت آمریکا سپاه قدس را یک تشکیلات تروریستی به شمار می‌آورد، شیعیان آن را در حد پرستش ستایش می‌کنند. هنگامی که سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، در صحنه‌های مختلف نبرد در خاورمیانه ظاهر می‌شود، مردم از او مانند یک قهرمان استقبال می‌کنند، برای عکس گرفتن با او می‌شتابند و جمعیت عظیمی برگرد او حلقه می‌زنند.

«برزو درگاهی» روزنامه‌نگار ایرانی- آمریکایی تبار اخیراً در گزارشی در «Buzzfeed» چگونگی تشکیل شبکه‌ای قوی و گسترده را در عراق متشکل از جوانان شیعه که تحت نظرایران تعلیم دیده و فعالیت می‌کنند، تشریح کرده است. براساس این گزارش، که نتیجه شش ماه تحقیقات میدانی وی است، شبه نظامیان شیعه عراقی بنوبه خود بخشی از شبکه گسترده‌تر نیروهای شیعه هستند که در منطقه بموازات ائتلاف بین‌المللی علیه داعش مبارزه می‌کنند.

در سوریه پس از نابودی ارتش آن کشور، شبه نظامیان شیعه تحت فرماندهی ایران که از کشورهای مختلف منطقه مانند عراق و افغانستان به آنجا آمده‌اند، با کمک روس‌ها بشار اسد را در قدرت نگه داشته‌اند.

در این میان باید برای حزب‌الله لبنان فصل جداگانه‌ای باز کرد. ایران از سال‌ها پیش با هدف کنترل لبنان و مبارزه با اسرائیل، حزب‌الله لبنان را مورد حمایت مالی و تسلیحاتی خود قرار داده است.

مقامات اسرائیلی بر این باورند که پس از بازگشت صلح به سوریه، حزب‌الله لبنان که در سال‌های اخیر بیش از پیش به لطف سلاح‌های ایران تقویت شده، به اسرائیل حمله خواهد کرد. حزب‌الله لبنان همچنین در عراق به آموزش ده‌ها هزار نیروی جدید مشغول است.

برنامه آموزش و سازماندهی شبه نظامیان تحت فرماندهی ایران در خاورمیانه شاید نام خاصی نداشته باشد، اما با دقت هر چه تمامتر و با هدف ایجاد نظم جدیدی در منطقه به اجرا گذاشته می‌شود.

یک کارشناس اسرائیلی، استراتژی ایران در منطقه را «واقعاً نیرومند» توصیف کرده و می‌گوید: «وقتی نمی‌توانی حریفت را در میان جمعیت تشخیص بدهی، چرا که او کاملاً مثل دیگران است و در میان آنها محو شده است، اصلاً مهم نیست اف ۱۶ یا اف ۳۵ داشته باشی.»

انتهای پیام/کیهان

«در حالی که آمریکا سپاه قدس را یک تشکیلات تروریستی می‌خواند، مردم در مناطق مختلف خاورمیانه از فرمانده این سپاه مانند یک قهرمان استقبال می‌کنند».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme