https://telegram.me/empireoflies
پلیس آمریکا سیاهپوستان را سه برابر بیش از سفید پوستان هدف گلوله قرار داده و به قتل می‌رساند. در این میان تنها اندکی بیش از ۳۰ درصد قربانی‌ها مشکوک به جرائم خشونت‌آمیز یا حمل سلاح هستند.

در آمریکا اگر سیاهپوست هستید احتمالا کشته می‌شوید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پلیس آمریکا سیاهپوستان را سه برابر بیش از سفید پوستان هدف گلوله قرار داده و به قتل می‌رساند. در این میان تنها اندکی بیش از ۳۰ درصد قربانی‌ها مشکوک به جرائم خشونت‌آمیز یا حمل سلاح هستند.

تقریبا دو سال از قتل مشهور مایکل براون (Michael Brown) نوجوان ۱۸ ساله اهل فرگوسن در ایالات میسوری، و اریک گارنر (Eric Garner)،‌ پدر نیویورکی، و دیگر مردان سیاهپوست (یا کودکان سیاهپوست به مانند تامیر رایس ۱۲ ساله) و ناآرامی‌های گسترده متعاقب آن گذشته است.

هم اکنون و در تابستان ۲۰۱۶ جامعه آمریکا هنوز درباره این قتل‌ها سخن گفته و اعتراضاتی درباره خشونت‌های ناشی از تبعیض نژادی برگزار می‌شود.

قتل آلتون استرلینگ (Alton Sterling) و فیلاندو کاستیلی (Philando Castile) در هفته گذشته به دست افسران پلیس در لوئیزیانا و مینه‌سوتا منجر به اعتراضاتی جدی شد که به پنج‌شنبه گذشته و قتل پنج افسر پلیس به دست یک تک‌تیرانداز منتهی شد.

رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه با اشاره به ضرورت رسیدگی فوری به مسأله «مجموعه گسترده‌تر نابرابری‌های نژادی» به گزارشگران گفت که در سال گذشته سیاهپوستان دو برابر سفیدپوست‌ها توسط پلیس به قتل رسیده‌اند.

اما روزنامه گاردین، می‌گوید تعداد مردان جوان سیاهپوستی که در سال ۲۰۱۵ کشته‌ شده‌اند، پنج برابر بیشتر از مردان سفیدپوست بوده است.

پایگاه اینترنتی Quartez پس از قتل استرلینگ و کاستیلی با اشاره به داده‌های اوباما و گاردین نوشت: «تعداد سیاهپوستانی که در سال ۲۰۱۵ توسط آمریکا کشته‌ شده‌اند بیشتر از بدترین سال دوران تبعیض نژادی بود.»

پایگاه اینترنتی FiveThirtyEight نیز با اشاره به شش منبع اطلاعاتی درباره قتل‌هایی که توسط پلیس آمریکا انجام گرفته‌اند نوشت: «پلیس به مانند روزهای پیش از فرگوسن دست به کشتار مردم می‌زند.»

هنوز هیچگونه آمار رسمی درباره سیاهپوستانی که به دست پلیس آمریکا کشته می‌شوند وجود ندارد. نهادهای محلی مجری قانونی می‌توانند به صورت داوطلبانه تعداد کشته‌ها را به پلیس فدرال ارائه دهند اما این کار اجباری نبوده و تخمین زده می‌شود که تنها نیمی از مرگ‌ها گزارش می‌شوند.

اما در این میان فعالین اجتماعی، دانشگاهیان و روزنامه‌نگاران به ثبت کشتار سیاهپوستان پرداخته و با تحقیقات گسترده و تهیه اسناد آمار کم و بیش دقیقی از سیاهپوستانی که به قتل رسیده‌اند ارائه کرده‌اند.

«نیروی مرگبار» در روزنامه واشنگتن‌پست

از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون ۳۸۱ سیاهپوست توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.

پایگاه داده‌های واشنگتن‌پست تنها مرگ‌هایی را ثبت می‌کند که طی آن یک افسر پلیس آمریکا با شلیک گلوله و در زمان انجام وظیفه یک شهروند را به قتل می‌رساند، «در شرایطی به مانند مرگ مایکل براون در فرگوسن در سال ۲۰۱۴، که منجر به اعتراضات گسترده و سراسری مشهور به «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» (Black Lives Matter) شد.»

به گزارش روزنامه واشنگتن‌پست از ژانویه ۲۰۱۵ تاکنون ۱۴۹۹ نمونه از این مرگ‌ها در سراسر آمریکا رخ داده است. تقریبا تمام افرادی که در این تیراندازی‌ها کشته شده‌اند مرد بوده‌اند و دوربین‌هایی که به لباس این افسران پلیس متصل است تنها در یک مورد از هر هشت حادثه، تیراندازی را ثبت کرده‌اند.

«شمارش شده» در روزنامه گاردین

از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون ۴۴۲ سیاهپوست توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.

گاردین نیز به مانند واشنگتن‌پست داده‌های یک بازه زمانی کوتاه‌تر – تنها در حدود ۱۸ ماه – نسبت به دیگر منابع را تحت پوشش قرار داده است.

این روزنامه در بخشی ویژه با عنوان «شمارش شده» (Accounted) اعلام کرده که در بازه زمانی مذکور ۱۷۰۲ نفر در مجموع توسط پلیس کشته شده‌اند. این اطلاعات جدید در کنار داده‌های رسمی مرگ و میر نشان می‌دهند از هر ۶۵ آفریقایی-آمریکایی جهان که می‌میرد یک نفر توسط پلیس کشته شده است.

مردان سیاهپوست ۱۵ الی ۳۴ ساله علی‌رغم اینکه تنها ۲ درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند اما ۱۵ درصد افرادی که توسط افسران پلیس کشته شده‌اند را آنها تشکیل می‌دهند. نرخ قتل این افراد توسط پلیس پنج برابر مردان سفید پوست در همین بازه سنی است.

«رویارویی‌های مرگبار»

از ابتدای سال ۲۰۰۰ تاکنون بیش از ۲۶۰۰ سیاهپوست توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.

وب‌سایت «رویارویی‌های مرگبار» (Fatal Encounters) در سال ۲۰۱۲ و پس از مرگ یک دانشجوی دانشکده آلاباما به نام گیل کولار (Gil Collar) شکل گرفته و آمار قتل‌ها را از سال ۲۰۰۰ تاکنون ارائه کرده است.

ریاست این پروژه بر عهده دی. برایان بورگارت (D. Brian Burghart)، یک استاد روزنامه‌نگاری در دانشگاه نوادا، است. وب‌سایت همچنین از حمایت‌های متخصصین داده در کانادا، نروژ، استرالیا و آمریکا بهره می‌برد.

وب‌سایت «رویارویی‌های مرگبار» از سال ۲۰۰۰ تا ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ در مجموع ۱۴ هزار و ۴۲ مرگ به دست نیروهای پلیس آمریکا را ثبت کرده است. در حدود۲۶۰۰ نفر از این افراد سیاهپوست بوده و ۴۶۰۰ نفر نیز به عنوان «نژاد نامعلوم» مشخص گشته‌اند.

این ارقام هنوز کامل نیستند با این حال وب‌سایت گروه اعلام کرده «۶۲ درصد از پیش‌بینی ما که رقم ۲۲ هزار و ۷۰۰ نفر در پایان سال ۲۰۱۶ است، محقق گشته.»

«نقشه خشونت پلیس»

از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون ۳۴۶ سیاهپوست توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.

گروه «نقشه خشونت پلیس» (Mapping Police Violence) خود را ارائه کننده «جامع‌ترین آمار افرادی که توسط پلیس از سال ۲۰۱۳ تاکنون کشته شده‌اند» می‌نامد.

هدف از این پروژه سنجش خشونت پلیس بر جامعه است. این کار با استفاده از داده‌های منابع بیرونی و داخلی انجام می‌گیرد: اعلامیه‌های فوت، رسانه‌های اجتماعی، پایگاه داده‌های جنایی، گزارش‌های پلیس و همچنین پایگاه داده‌های سایت‌هایی به مانند «رویارویی‌های مرگبار» و «کشته شده توسط پلیس».

در وب‌سایت این گروه نوشته شده است: «سازمان‌های مجری قانون در سراسر کشور حتی اطلاعات اولیه درباره زندگی‌هایی که گرفته‌اند ارائه نمی‌کنند. در کشوری که هر روز سه نفر توسط افسران پلیس کشته می‌شوند، نمی‌توانیم منتظر اداره‌های پلیس باشیم تا پاسخ این سؤال را بدهند.»

انتهای پیام/تسنیم

پلیس آمریکا سیاهپوستان را سه برابر بیش از سفید پوستان هدف گلوله قرار داده و به قتل می‌رساند. در این میان تنها اندکی بیش از ۳۰ درصد قربانی‌ها مشکوک به جرائم خشونت‌آمیز یا حمل سلاح هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme