https://telegram.me/empireoflies

گزارش آمریکا درباره اختلاف امام خمینی (ره) با بازرگان درباره نفوذ خارجی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «جوانهای عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید… دانشجویانی که آنجا را گرفتند و فهمیدند که لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال کردند… این‌ها نشان می‌دهد که امریکایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ آمریکا این است.» این بخشی از توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) است. بر همین اساس مرکز اسناد انقلاب اسلامی از این پس به صورت روزانه، اقدام به انتشار اسناد استحصال شده از سفارت آمریکا می‌کند.

در سند زیر که جز اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی آمریکا است نشان می دهد که از همان ابتدا اختلافات زیادی ما بین بازرگان و امام خمینی وجود داشت. متن کامل سند به شرح ذیل است:

از: سفارت آمریکا در تهران

تاریخ: ۸ مارس ۱۹۷۹  ۱۷ اسفند ۱۳۵۷

به: هیئت نمایندگی ایالات متحده در ناتو

طبقه بندی: سری پخش محدود

شماره سند: ۲۷۸۵

موضوع : ارزیابی وضع ایران

۱  علیرغم ارزیابی که در تلکس مرجع صورت گرفته، ما دلیلی برای خوش بینی معتدل نسبت به وضع  فعلی ایران نمی بینیم. تمام نکات ضعفی که در مورد موقعیت بازرگان ذکر شد صحیح می باشند، ولی مسائلی که به عنوان نمایانگر قدرت بازرگان از آنها یاد شده اصلاً واقعیت ندارد.

۲- مثلاً ایرانیان زیادی در حالی که مایل هستند به مشکلات ایران پایان دهند ولی قدرتی برای انجام این کار ندارند. وقایع خارج از کنترل هر فرد یا گروهی اتفاق افتاده اند و حالا با شتاب خودشان به سوی پایانی پیش می روند که برای اکثریت، غیر قابل تصور و ناخوشایند است.

۳- گذشته از آن به نظر می رسد که از همین ابتدا اختلاف فزاینده ای میان خمینی (که برخواستهایش برای تصفیه نفوذ خارجی از جامعه ایرانی و اسلامی کردن کامل جامعه هرچه بیشتر پافشاری می کند) و بازرگان که سعی دارد همه را راضی کند (ولی مؤثر نیست) وجود دارد. کمیته های انقلاب از خمینی حرف شنوی دارند و از دولت موقت مستقل هستند. دولت هم سعی دارد برای خود قانون وضع کند و بصورت مستقل از خمینی پیش رود.

منبع:مرکز اسناد انقلاب اسلامی

انتهای پیام/

به نظر می رسد که از همین ابتدا اختلاف فزاینده ای میان خمینی (که برخواستهایش برای تصفیه نفوذ خارجی از جامعه ایرانی و اسلامی کردن کامل جامعه هرچه بیشتر پافشاری می کند) و بازرگان که سعی دارد همه را راضی کند ( ولی مؤثر نیست) وجوددارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme