https://telegram.me/empireoflies

چرا آمریکایی‌ها دیگر نمی‌خواهند آمریکایی باشند؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:طبق گزارش فصلی اداره مالیات بر درآمد آمریکا که در مجله دفتر ثبت فدرال به چاپ رسیده، بین ژانویه و مارس ۲۰۱۵، ۱۳۳۶ آمریکایی، تابعیت خود را رها کردند .این فهرست شامل شهروندان با اقامت دائمی می‌شود که به موجب قانون انتقال و پاسخ‌گویی الکترونیک بیمه سلامت سال ۱۹۹۶، شهروند آمریکایی تلقی می‌گردند. طبق داده‌های به دست آمده از وزارت خزانه‌داری، این رقم در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ معادل ۱۱۳۰ نفر بوده است.

تعداد آمریکایی‌هایی که شهروندی آمریکایی را در 2015 رها کردند
سال ۲۰۱۴ مجموعاً ۳۴۱۵ آمریکاییشهروندی خود را لغو کردند

سال گذشته مجموعاً ۳۴۱۵ آمریکایی شهروندی خود را لغو کردند. در یک تحقیق صورت گرفته توسط دانشگاه کنت بین دسامبر ۲۰۱۴ و ژانویه ۲۰۱۵، از ۱۵۴۶ شهروند فعلی و سابق آمریکایی پرسیده شد چرا دیگر نمی‌خواهند شهروند آمریکا باشند. پاسخ دهندگان در این تحقیق اذعان کردند دلیل اصلی ترک شهروندی‌شان، نرخ بالای مالیات‌هاست. همچنین طبق یافته های این تحقیق، برخلاف باور عام، در‌امد، عامل کلیدی در اتخاذ این تصمیم نیست.

از بین آنهایی که شهروندی آمریکا را رها کرده بودند، (۱۴۲ نفر از مجموع پاسخ‌دهنده‌ها)، تقریباً نیمی از آن‌ها (۴۳ درصد) دارای درآمد سالانه زیر ۱۰۰ هزار دلار بودند. همچنین قصد و دلیل ترک شهروندی آنهایی که درآمد پایین تر و بالاتری داشتند، تفاوت چندانی با یکدیگر نداشت. از بین پاسخ دهندگان شهروند آمریکا با درآمد سالانه زیر ۱۰۰ دلار، ۲۸ درصد به طور جدی به ترک شهروندی خود می‌اندیشیدند؛ و از بین پاسخ دهندگان با درآمد بالای ۲۵۰ هزار دلار، ۳۳ درصد به طور جدی به این اقدام فکر می‌کردند.

در سال ۲۰۱۴، دولت حقوق آن دسته از افرادی که قصد داشتند رسما شهروندی خود را ترک کنند از ۴۵۰ دلار به ۲٫۳۵۰ دلار افزایش داد. اما تقریبا یک سوم افراد مورد بررسی اذعان داشتند همچنان به انجام این کار فکر می کنند. طبق داده های به دست آمده از این تحقیق “از بین شهروندان پاسخ دهنده به این تحقیق، ۳۱ درصد بطور جدی به ترک شهروندی خود می اندیشیدند و ۳ درصد وارد پروسه انجام این کار شده بودند.”

تعداد بومیان آمریکایی که شهروندی خود را ترک کرده اند در تقابل شدید با افزایش چشمگیر در تعداد مهاجران به آمریکاست. طبق گزارش اداره آمار، برآورد شده که ۴۱٫۳ میلیون مهاجر قانونی و غیرقانونی در حال حاضر در آمریکا زندگی می کنند و بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳، این رقم رشد ۱٫۴ میلیونی داشته است. بیشترین تعداد مهاجران (۱۱٫۶ میلیون) از کشور مکزیک هستند. با توجه به تحقیق بر روی جامعه آمریکا که توسط اداره آمار در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت، ۵۴٫۹ درصد از جمعیت متولد شده در خارج، شهروندان آمریکا نیستند و تنها ۱۵٫۶ درصد منحصراً به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

تعداد آمریکایی‌هایی که شهروندی آمریکایی را در 2015 رها کردند
تا سال ۲۰۲۳ میلادی، از هر ۷ نفر ساکن آمریکا، یک نفر در خارج از این کشور به دنیا خواهد آمد

مرکز مطالعات مهاجرت توضیح داد طی ده سال آینده، مهاجران بزرگترین سهم از جمعیت آمریکا را که تاکنون در تاریخ این کشور به ثبت رسیده، تشکیل خواهند داد. اداره سرشماری تعداد مهاجران (متولد شده در خارج) را پیش بینی کرده و به این نتیجه رسیده است که تا سال ۲۰۲۳ میلادی، از هر ۷ نفر ساکن آمریکا، یک نفر مهاجر خواهد بود (۵۱ میلیون).”

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme