https://telegram.me/empireoflies

آمار های تکان دهنده از تجاوز به زنان در غرب

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:وزارت حقوق زنان و وزارت حمل و نقل فرانسه تلاش دارند تا با الصاق پوسترهایی در ایستگاه‌های اتوبوس، قطار و مترو درباره موضوع آزار و اذیت جنسی علیه زنان که امروزه به مشکلی در بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است، اطلاع رسانی کنند.
روی این پوسترها که برای اطلاع رسانی درباره لزوم از بین رفتن تحقیر و آزار و اذیت جنسی علیه زنان تهیه شده، نوشته شده است: «زندگی روزمره یک زن نباید این چنین باشد.» وزارت حقوق زنان در فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هدف از این کمپین فراهم آوردن ابزاری برای واکنش است. (هدف از این کمپین) تغییر رفتار است تا اینکه هیچ تجاوزی صورت نگیرد.»

در گزارشی که در ماه آوریل منتشر شد، آزار و اذیت زنان اقدامی «گسترده، خشونت آمیز و دارای تاثیرات منفی» معرفی شد که سراسر جامعه فرانسه را فرا گرفته است.دولت فرانسه از ماه جولای برنامه‌ای سراسری را به منظور مبارزه با آزار و اذیت جنسی به راه انداخته است. این درحالیست که آزار و اذیت جنسی علیه زنان به موضوعی روز افزون در جامعه فرانسه تبدیل شده است.

فعالان شبکه‌های اجتماعی نیز پیش از این در سال ۲۰۱۴ کمپین‌هایی برای مقابله با اینگونه آزار و اذیت‌ها به راه انداختند و دولت را به مقابله با این معضل فراخواندند.

در ماه ژانویه ماریسول تورین، وزیر امور اجتماعی، بهداشت و زنان فرانسه از شورای عالی برابری میان زنان و مردان خواست تا درباره این موضوع تحقیق کرده و پیشنهادهایی ارائه دهد؛ نتیجه این بررسی حاکی از آن بود که تمامی ۶۰۰ زنی که در این تحقیق مورد مصاحبه قرار گرفتند، آزار و اذیت جنسی را در سیستم حمل و نقل عمومی تجربه کرده بودند.

این بررسی همچنین حکایت از آن دارد که زنان در فرانسه مجبور هستند برای دوری جستن از این آزار و اذیت‌ها، رفتار و پوشش خود را تغییر دهند.

لازم به ذکر است که اخیرا گروهی از زنان فمینیست فعال در خارج فعالیت هایی را در راستا اینکه در ایران آزار های جنسی به دختران و زنان روا داشته می شود را راه اندازی کرده اند و به صورت مداوم به این نکته تاکید می کنند که در ایران زنان امنیت و آرامش اجتماعی ندارند در صورتی که همین زنان در خارج کشور از طرف غربیها مورد تجاوز قرار گرفته اند .به عنوان نمونه مسیح علی نژاد حامی کشف حجاب در ایران به دنبال مصرف مواد روانگردان در یکی از خیابان‌های لندن اقدام به برهنه‌کردن خود نمود که توسط ۳ مرد شرور و در جلوی دیدگان فرزندش مورد تجاوز قرار گرفت .البته بسیاری از فراریان از ایران هیچ گاه این تجاوزات را علنی نمی کنند .

بر اساس آمار منتشر شده در آمریکا از هر پنج زن، یک نفر در سالهای نخست ورود به دانشگاه مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند ولی ازاین تعداد فقط ۱۳ درصد حادثه را به پلیس یا به مسئولان دانشگاه گزارش می‌د‌هند و در نتیجه متجاوزان که معمولاً با قربانیان آشنایی دارند، به مجازات عملشان نمی‌رسند.

حال سوال اینجاست که چرا برخی تا این حد اصرار به این دارند که آزار های جنسی در ایران را بزرگ نمایند ؟آیا هدفی در پس پرده دارند ؟

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme