https://telegram.me/empireoflies

آل سعود خبرنگار ایرانی در لندن را تهدید به قتل کرد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «سعید کمالی دهقان» خبرنگار روزنامه انگلیسی گاردین  چندی پیش در گزارشی به نقش یکی از عاملان ترور «جمال خاشقجی»، روز‌نامه‌نگار منتقد سعودی در راه‌اندازی تلویزیون ضد ایرانی «ایران‌اینترنشنال» پرداخته بود.

منبع روزنامه گاردین گفته بود «سعود القحطانی»، مشاور پادشاهی عربستان سعودی که بعد از بالا گرفتن رسوایی‌ها بر سر ترور «جمال خاشقجی» از تمامی مناصبش برکنار شد یکی از تأمین‌کنندگان مالی تلویزیون ضدایرانی «ایران‌اینترنشنال» است.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین که به‌قلم سعید کمالی دهقان نگاشته شده، شبکه تلویزیونی «ایران‌ اینترنشنال» که دفتر آن در لندن قرار دارد، از سوی یک سازمان مخفی و شرکتی تأمین مالی می‌شود که مدیر آن یک تاجر سعودی با ارتباطات نزدیک به «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی است.

یک منبع به گاردین گفت «محمد بن سلمان» که به‌عقیده بسیاری اصلی‌ترین چهره دخیل در قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول است حامی شبکه «ایران‌اینترنشنال» است. این شبکه که دفتر آن در «چیزیک» واقع در غرب لندن قرار دارد گزارش‌ها درباره دریافت بودجه از دربار سعودی را تکذیب نکرده است.

«ایران اینترنشنال» اولین شبکه فارسی‌زبان بود که بعد از وقوع حمله تروریستی در شهر اهواز با «یعقوب حر التستری» سخنگوی گروهک جدایی‌طلب و تروریستی «الاحوازیه» مصاحبه کرد. تستری در این مصاحبه از کشتار صورت‌گرفته در این حادثه تمجید کرد. این شبکه همچنان نشست های سازمان منافقین را به صورت زنده تحت پوشش خبری قرار می دهد.

همچنین  ۹ اکتبر (۱۹ آبان) کمالی دهقانی در توئیتر خود نوشت: «می‌توانم تایید کنم که جمال خاشقجی به این دلیل کشته شد که با من تلفنی از استانبول در صبح ۲۶ سپتامبر (۴ مهرماه) صبحت کرد و افشا کرد که تلویزیون “ایران اینترنشنال” توسط محمد بن سلمان و سعود القحطانی تامین مالی می‌شود.» این افشاگری بدون اجازه روزنامه گاردین صورت گرفت و کمالی دهقان مستقلا این کار را انجام داد که ظاهرا تبعاتی برای وی دربر خواهد داشت.

به نظر می‌رسد کمالی دهقان پس از انتشار توئیت افشاگرانه خود تهدید شده یا نگران جان خود و دچار شدن شدن به سرنوشت خاشقجی است. البته سفارت ایران در لندن تلویحا از وی حمایت نموده و از دستگاههای مسئول خواسته تا از وی حفاظت کنند.

جمال خاشقجی روزنامه‌نگار و نویسنده مشهور تبعه عربستان سعودی، در تاریخ دوم اکتبر (۱۰ مهر) برای انجام کارهای مرتبط با ازدواجش با نامزد اهل ترکیه خود، وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد که هرگز نتوانست خارج شود و به شکل فجیعی به قتل رسید.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme