https://telegram.me/empireoflies

آل‌سعود؛ دوستی با مردم «ایران»، دشمنی با «انقلاب مردم ایران»!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه “العربیه” (Alarabiya) وابسته به رژیم آل‌سعود، در راستای پروژه آمریکایی – صهیونیستی “ایران هراسی” و تضعیف جبهه مقاومت اسلامی در منطقه، به تولید گزارش و مصاحبه و خبرسازی علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر گروه های مقاومت اسلامی، مبادرت دارد.

در همین راستا العربیه در گفتگو با “عادل الطریفی”، وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی سعودی، اتهامات این وزیر جوان و ناپخته دربار سعودی را روانه مسئولان نظام اسلامی کرده است.

الطریقی در این مصاحبه گفته است که «اظهارات اخیر مقامات ایرانی، از نفرت آنها نسبت به “مردم” عربستان، باورها و سنت‌های آن سرچشمه می‌گیرد». این در حالی است که انتقاداتی که از سوی مسئولان کشور به سیاست های رژیم حاکم آل‌سعود شده است، شامل ظلم و ستم هایی است که آل‌سعود به ملت خود و دیگر ملت ها روانه داشته است.

وزیر فرهنگ سعودی در ادامه این گفتگو، اتهامات بی اساسی را به نظام و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد کرده است. الطریفی به العربیه گفته است: «جامعه جهانی به خوبی می داند که نظام ایران و سپاه پاسداران، علاوه بر ساخت هسته های عملیات تروریستی در منطقه، باعث بی ثباتی کشورهای عربی، خلیج[فارس] و خاورمیانه هستند.»

این در حالی است که بر اساس اسناد بین المللی، حمایت عربستان سعودی از گروه های تروریستی چون القاعده، طالبان، داعش و … مربوط به حال نیست و از دیرباز رژیم آل سعود، در ایجاد، حمایت و هدایت تروریست‌ها در منطقه و جهان حضور مستقیم داشته است.

وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی سعودی که به همراه پادشاه سعودی در آنکارا به سر می‌برد، مدعی شده است که «۱۲ کشور، مقامات ایرانی را به دلیل دست داشتن در اعمال تروریستی، پولشویی و دیگر جنایت ها در کشورهای عربی و غربی محکوم کرده اند».

وی بدون هیچ اشاره ای به جنایات پادشاهی عربستان در کشتار و تعدی و تجاوز به زائران ایرانی، سپس افزوده است: «رژیم ایران در همه جا علیه سعودی ها تعدی کرده است، و در مقابل پادشاهی سعودی اقدامات عملی در محکومیت عملکردهای ایران و حزب الله نماینده این کشور اتخاذ کرده است.»

در حالی که علاوه بر حمایت های بی دریغ سعودی از حزب بعث در جنگ تحمیلی، که خسارت‌های جبران ناپذیری را به ملت ایران رساند، شهروندان ایرانی که به عنوان زائر در عربستان حضور داشته اند، بیشترین آسیب را از مسئولان بی کفایت سعودی در طی سالیان پس از انقلاب اسلامی متحمل شده‌اند.

اما الطریفی با نادیده گرفتن همه جنایات آل سعود علیه ملت ایران، در اظهار نظری عجیب تاکید کرده که «پادشاهی سعودی میان مردم و رژیم ایران و همچنین سپاه پاسداران، تقاوت قائل است!»

وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی سعودی در حالی که رژیم مطبوعش بیش از یک سال است که در حال کشتار مردم بی دفاع یمن می‌باشد، بیان داشته که «کشورم هیچگاه با هیچ ملتی دشمنی نکرده است! بلکه برعکس اولین کشوری است که از زمان استقلال عربی به ملت ها کمک کرده و تاکنون ادامه داده است!!!»

با این حال وی در اظهاراتی مداخله جویانه گفته است: «ایران پس از سه دهه هنوز مشخص نکرده که انقلاب است یا یک دولت؟»

سند/ <a href='../../Keywords/1790/%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%87' target='_blank'>العربیه</a>

العربیه همچنین در گزارش دیگری از پیش نویس بیانیه پایانی سیزدهمین کنفرانس اسلامی که قرار است در روزهای آینده منتشر شود خبر داده است.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه، سازمان کنفرانس اسلامی -که قرار است فردا (پنجشنبه) کار خود را در استانبول آغاز کند- خواستار پایان سیاست‌های مداخله‌ جویانه ایران شده است.

بر پایه گزارش العربیه، در این پیش نویس از ائتلاف نظامی اسلامی حمایت شده، و خواستار برگزاری اجلاس سران برای برقراری صلح جهانی شده است.

در این پیش نویس بیانیه سازمان کنفرانس اسلامی بندهایی که به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد، در گزارش العربیه مورد بزرگ نمائی قرار گرفته است. بر همین اساس، این بندها عبارتند از:

–  رابطه ایران با همسایگانش باید بر اساس حسن همجواری و عدم مداخله در امور داخلی آنها باشد. ایران باید از حق حاکمیت و استقلال همسایه های خود و رفع تنشها از طریق مذاکره پشتیبانی کند.

–  کنفرانس حمله به هیات دیپلماتیک سعودی در ایران را محکوم می کند.

–  کنفرانس اظهارات تنش آلود ایران در مورد اجرای احکام قانونی در مورد مرتکبین جرائم تروریستی در پادشاهی سعودی را تقبیح می کند.

–  کنفرانس مداخله های ایران در کشورهای منطقه و از جمله بحرین، یمن، سوریه، سومالی و حمایت های این کشور از تروریسم را محکوم می کند.

بر اساس گزارش شبکه العربیه، پیش نویس بیانیه پایانی کنفرانس اسلامی در ۳۷ صفحه تنظیم شده و قرار است که در روز جمعه آینده در جریان اختتامیه سزیدهمین کنفرانس اسلامی در ترکیه منتشر شود.

لازم به ذکر است که اقدامات خارج از عرف و قاعده دستگاه دیپلماسی و حاکمان سعودی علیه جمهوری اسلامی ایران و گروه های مقاومت اسلامی در منطقه، با روی کار آمدن ملک سلمان و به دنبال آن مسئولان ناپخته این رژیم شدت گرفته است. تا آنجا که مسابقات ورزشی بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی تحت الشعاع این اقدامات غیراصولی شده است.

گفتنی است که در حال حاضر رژیم آل‌سعود، در اقدامی هماهنگ با خواسته های شوم رژیم صهیونیستی، در کشورهای سوریه، لبنان، عراق، نیجریه، بحرین و یمن و حتی در خاک خود، به بحران آفرینی سیاسی و حملات مستقیم و غیر مستقیم نظامی علیه مردم و مقاومت اسلامی مبادرت دارد.

سند/ <a href='../../Keywords/1790/%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%87' target='_blank'>العربیه</a>

انتهای پیام/جام نیوز

وزیر سعودی: کشورم هیچگاه با هیچ ملتی دشمنی نکرده است/ پادشاهی سعودی میان مردم و رژیم ایران و همچنین سپاه پاسداران، تقاوت قائل است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme