https://telegram.me/empireoflies

چرا آلمان مرزهایش را به روی مهاجران گشود؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هزاران پناهنده ای که در در مقابل ایستگاه راه آهن بوداپست مجارستان با خشونت پلیس روبه رو شده بودند، فریاد می زدند: «آلمان، آلمان». آنها آرزوی آلمان را داشتند، نه هیچ کشور اروپایی دیگری را. همانند بیش از یک قرن پیش که اروپایی های فقیر و بدبخت، آرزوی آمریکا را داشتند.

این مسئله تغییری دراماتیک نسبت به گذشته را نشان می دهد. آنچه که متفاوت با عکسی که ۸۰ سال پیش در گتوی ورشو گرفته شده، کودکی یهودی را نشان می دهد که بازوهایش را بالا برده و چشمانی هراسناک دارد، عکسی دیگر مربوط به چند روز پیش است که در مونیخ گرفته شده و پسربچه آواره ای را نشان می دهد که کلاه پلیس بر سرش قرار دارد. برای کودک عکس اول، آلمان به معنای مرگ حتمی است، برای دومی آلمان به معنای امید برای زندگی بهتر است.

آلمان فقط نشان دهنده یک امید انتزاعی نیست، بلکه بیش از هر کشور اروپایی دیگری از مهاجرین استقبال کرده است. آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور پیش از این اعلام کرده بود که حداقل ۸۰۰ هزار پناهنده را امسال خواهند پذیرفت. چگونه یک کشور می تواند از تاریکی به سوی روشنایی حرکت کند؟

هیچ کس نمی تواند نقش مدارس، رهبران مدنی و تجاری و البته نیروهای خارجی در این تغییر را انکار کند. اما هیچ کس نمی تواند اهمیت رهبری سیاسی را هم دست کم بگیرد.

اتفاقات می توانند سیاستمداران را بسازند. قبل از سقوط دیوار برلین، هلموت کهل، یک چهره سیاسی محلی در آلمان غربی بود، همانند فرانسوا میتران، رئیس جمهور فرانسه. سپس کهل به عنوان صدراعظم -پستی که ۱۶ سال آن را در اختیا%

دومینیک مویسی می‌نویسد: آلمان با جمعیتی که در حال کم شدن و پیر شدن است، نیاز به افرادی جوان و با انگیزه برای ادامه رونق اقتصادش دارد و آوارگان می توانند این نیاز را تامین کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies
theme