https://telegram.me/empireoflies

آقای سیگارچی آزادی بیان را از VOA آغاز کنید!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«آرش سیگارچی صومعه‌سرایی» یکی از عوامل شبکه «صدای آمریکا» (وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا) است که کار روزنامه‌نگاری را به‌طور جدی از سال ۱۳۷۹ با فعالیت در روزنامه‌های محلی آغاز کرد. وی به سبب تفکرات منحرف و غرب‌زدگی و خجالت از اصالت خود، پسوند نام‌خانوادگی را از شناسنامه‌اش حذف کرده است.

«آرش سیگارچی» نمونه عیان روزنامه‌نگارانی است که بت ذهنیشان غرب و به ویژه ایالات متحده است. آن‌ها سال‌ها در راه رسیدن به قبله آمال خود، آمریکا، مشق کردند و برای این که راه و جایی در رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور برایشان باز کند و در نهایت به وصال زندگی در غرب برسند، چند سالی به طور خزنده، تبلیغات منفی و مخرب رسانه‌های غربی را مستقیم یا غیرمستقیم در مطبوعات داخلی پوشش می‌دادند.

وی چند روز گذشته اعلام کرد که در کارگاه آموزشی مطبوعات شرکت نموده و در آن به سخنرانی پرداخته است. سیگارچی همچنین در یکی از پست‌های صفحه شخصی خود با اشاره به این کارگاه، بدون اشاره به وضعیت حال حاضر و واقعی حاکم بر رسانه‌های مدعی آزادی بیان، گفت: “وضعیت آزادى بیان در دنیا هرچه مى‌گذرد بدتر شده است. البته هنوز در آمریکا «متمم اول» آزادى بیان را تضمن مى‌کند و جاى نگرانى نیست.”

ادعاهای این چنینی در حالی مطرح می‌شود که در رسانه‌ای که خود سیگارچی در آن مشغول به کار است، آزادی چندانی دیده نمی‌شود و در ماه‌های گذشته اخبار و گزارش‌های زیادی مبنی بر درگیری کارکنان این شبکه با ستاره درخشش مدیر بخش فارسی صدای آمریکا و کنار گذاشتن بسیاری از کارمندان در سال‌های اخیر دیده شده و در واقع مدیریتی دیکتاتورمآبانه در این شبکه جریان داشته است.

در پاسخ به بخش دوم صحبت‌های آرش سیگارچی یادمان نرود اگر بخواهیم نمونه بارزی از قلع و قمع آزادی بیان در یک کشور مدعی دموکراسی که تماما این واژگان وارداتی است و با واقعیت فاصله بسیاری دارد نشان دهیم، می‌توانیم به حادثه فرگوسن در سال‌های اخیر در آمریکا اشاره کنیم که چگونه سیاه‌پوستان مورد تعرض، شکنجه و بازداشت قرار گرفتند.

انتهای پیام/

وی چند روز گذشته اعلام کرد که در کارگاه آموزشی مطبوعات شرکت نموده و در آن به سخنرانی پرداخته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.55 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme