https://telegram.me/empireoflies

بخش اول/ آشنایی با متولیان شبکه‌های ماهواره‌ای

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغآشنایی با متولیان شبکه‌های ماهواره‌ای می‌تواند هشدار درباره این شبکه‌ها را تاثیرگذارتر کند. تسخیر رسانه‌های جهان، از تفکرات اصلی صهیونیسم است که در پروتکل دوازدهم دانشوران یهود هم به آن اشاره شده است: اگر تدابیری را که در مورد مطبوعات اندیشیده‌ایم به مرحله اجرا درآوریم؛ ذهن و فکر غیریهودیان به تسخیرمان در می‌آید و آنان وقایع جهان را از پشت عینک‌های رنگینی که ما به چشم آن‌ها می‌گذاریم، می‌نگرند. (۱)

حال با توجه به آنچه در این پروتکل آمده، می‌توان حدس زد که متولیان شبکه‌های ماهواره‌ای چه کسانی هستند. در حال حاضر بیش‎ترین شبکه‌های ماهواره‌ای دنیا از کشور آمریکا مدیریت می‌شوند. هم‌اکنون ۳ درصد از جمعیت آمریکا یهودی هستند که همین جمعیت اندک، ۹۰ درصد دست‌اندرکاران رسانه‌ای آمریکا را تشکیل می‌دهند. (۲)

بگذارید از یک زاویه دیگر به بحث متولیان این شبکه‌ها بپردازیم. در این زاویه می‌خواهیم یک سوال جدی درباره شبکه‌های فارسی‌زبان طرح کنیم که متاسفانه بسیاری از مردم ما که ماهواره دارند، بیننده آن هستند. این پرسش را با این مقدمه بیان می‌کنم که راه‌اندازی یک شبکه ماهواره‌ای برای پخش فیلم و سریال هزینه بالایی دارد؛ هزینه خرید امتیاز، خرید تجهیزات، اداره یک مجموعه نیروی انسانی و… . (۳) چرا دنیای غرب برای ما فارسی‌زبانان این قدر هزینه می‌کند؟ آیا ما را دوست دارد و برای ما دل سوزانده؟ مگر چند کشور فارسی‌زبان در دنیا داریم؟ سود اقتصادی این شبکه‌ها برای غرب چقدر است؟ اگر ما را دوست دارد و برای ما دل می‌سوزاند، چرا ما را تحریم کرده؟ چرا با پیش‌رفت ما مشکل دارد؟ چرا به هر دری می‌زند که ما به انرژی هسته‌ای دست پیدا نکنیم؟

اصلا می‌توان پذیرفت که غرب با اسلام و مسلمانی سر سازش دارد؟ فکر می‌کنم نگاهی به گذشته‌های نه چندان دور بتواند کسانی که خود را به خواب نزده‌اند بیدار کند. مگر همین چند سال پیش نبود که فاجعه‌ای انساتی را در دل اروپای شرقی؛ یعنی بوسنی هرزگوین به راه انداختند؛ فاجعه‌ای که انسان از یادآوری خاطراتش دل آزرده می‌شود؟ این‌ها اگر برای مسلمانان دل می‌سوزاندند، در بوسنی هرزگوین بر سر جنسیت جنینی که در دل زن مسلمان بود، شرط نمی‌بستند و زنده زنده شکم زن را نمی‌دریدند و با جنین انسان، فوتبال بازی نمی‌کردند. اگر مسلمانان را دوست داشتند، مادر و دختر را در مقابل هم نمی‌کشتند؟

این‌ها اگر به مسلمانان علاقه داشتند، هشت هزار نفر را در صربرنیتسا در عرض چند روز نمی‌کشتند و یک نسل‌کشی به راه نمی‌انداختند. (۴) این‌ها اگر علاقه‌ای به مسلمانان داشتند، اجازه نمی‌دادند به پشتیبانی آن‌ها در میانمار این فجایع به بار بیاید و سر بچه و بزرگ را از تن جدا کنند و انسان‌ها را زنده زنده در آتش بسوزانند.

ما سه کشور داریم که زبان‌شان فارسی است. افغانستان با حدود سی میلیون، تاجیکستان با حدود هفت میلیون و ایران با حدود ۷۵ میلیون جمعیت که جمعا حدود صد و دوازده میلیون جمعیت می‌شود. چرا برای این اندازه از جمعیت، این همه برنامه‌ها و شبکه در حال راه‌اندازی است؟

در سال ۷۳ تنها سه شبکه تلویزیونی فارسی‎زبان شامل شبکه تلویزیونی منافقین و دو شبکه لس‌آنجلسی مشغول فعالیت علیه امنیت و فرهنگ مردم کشورمان بودند. در سال ۹۱ این تعداد به ۱۲۵ شبکه فارسی‎زبان رسیده که از این تعداد ۱۳ شبکه فقط مخصوص پخش سریال و فیلم‌های سینمایی می‌باشد. (۵)

این‌ها اگر برای ایران و مردم آن دل می‌سوزاندند، در زمان جنگ خانه‌هایشان را روی سرشان هوار نمی‌کردند. اگر مردم ایران برایشان عزیز بودند، حدود سی‌صد هزار نفر از جوانان و مردان و زنان این مرز و بوم را به خاک و خون نمی‌کشیدند. باور کنید اگر همین حالا هم احتمال می‌دادند که می‌توانند به ایران حمله نظامی کنند، لحظه‌ای در این تصمیم تردید نمی‌کردند. از آن جایی که یقین دارند نمی‌توانند در جنگ نظامی پیروز شوند، این گزینه را انتخاب نمی‌کنند.

نتانیاهو: آمریکا باید با تلویزیون به ایران حمله کند

نخست‌وزیر سابق اسرائیل (که در آن زمان هنوز مجددا نخست‌وزیر نشده بود) از آمریکا خواست تا تغییر رژیم را در دو کشور عراق و ایران پی بگیرد، و این کار را در عراق با حمله نظامی و در ایران با پخش برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای با محتوای هرزه انجام دهد. وی گفت جریان یافتن فرهنگ عامیانه غربی به داخل ایران، می‌تواند منجر به براندازی جمهوری اسلامی شود.

بنیامین نتانیاهو با اشاره به وجود هزاران دیش ماهواره در ایران، به «کمیته اصلاح دولتی» (یک نهاد دولتی در آمریکا) گفت که آمریکا می‌تواند با پخش سریال‌های شبکه «فاکس» که افراد زیباروی جوان را در وضعیت‌های متنوعی از برهنگی نشان می‌دهد که زندگی‌های فریبنده و مادی‌گرایانه دارند و رابطه‌های بی‌قید جنسی برقرار می‌کنند، یک انقلاب را علیه حکومت این کشور برانگیزد. وی به این کمیته گفت: «این (سریال‌ها) واقعا براندازانه هستند. جوانان ایرانی دل‌شان از لباس‌های دل‌پسندی که در این سریال‌ها می‌بینند خواهد خواست. آن‌ها استخرها و زندگی‌های پر زرق و برق را خواهند خواست». (۶)

منبع: کتاب بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان-خانواده و ماهواره-نوشته محسن عباسی ولدی

پی‌نوشت:

۱-ماهنامه طنین، شماره دهم، آبان ۱۳۹۰، ص ۵۶٫

۲-پایگاه اطلاع‌رسانی آتی‌نیوز، به نقل از: محمدرضا خوشرو از پژوهش‌گران عرصه شبکه‌های ماهواره‌ای.

۳-طبق گفته پایاگه اطلاع‌رسانی بی‌بی‌سی فارسی، سالانه پانزده میلیون پوند برای راه‌اندازی و اداره بی‌بی‌سی فارسی بودجه تخصیص داده شده است.

۴-صرب‌ها از ششم جولای ۱۹۹۲ تا یازدهم همین ماه؛ یعنی فقط در پنج روز هشت هزار نفر از مسلمانان شهر صربرنیتسا را کشتند و آن‌ها را در گورهای دسته‌جمعی دفن کردند.

۵-پایگاه اطلاع‌رسانی مشرق نیوز

۶-پایگاه اطلاع‌رسانی موعود

انتهای متن/

آشنایی با متولیان شبکه‌های ماهواره‌ای می‌تواند هشدار درباره این شبکه‌ها را تاثیرگذارتر کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme