https://telegram.me/empireoflies

آشنایی با حامی مالی ایرانی نامزد جنگ‌طلب آمریکایی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ماه‌های گذشته و حدود یک و نیم سال زودتر از زمان برگزاری این انتخابات آغاز شده که در بین نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، «جِب بوش» جنگ‌طلب که برادر کوچک‌تر «جرج بوش» رئیس‌جمهور جنگ‌طلب سابق آمریکا است، بیشترین مبلغ کمک‌های مالی را برای نامزدی‌اش در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا جمع کرده است.

بر اساس قوانین آمریکا، تنها افرادی که شهروند این کشور بوده یا دارای «گرین کارت» آمریکا هستند، می‌توانند به کمپین‌های سیاسی کمک مالی کنند.
«جب بوش» در کنار برادر بزرگترش، «جورج بوش»

«جب بوش» در کنار برادر بزرگترش «جورج بوش»

در حالی که با معرفی نامزدهای احتمالی هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، روند مبارزه برای کسب کرسی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، از اکنون داغ شده، بحث حامیان مالی نامزدها نیز به موضوعی جدی و مورد توجه تبدیل شده است.

در این میان، روزنامه انگلیسی «گاردین» فاش کرده که یک ایرانی، در صدر حامیان مالی «جب بوش»، نامزد جمهوری‌خواهان قرار دارد.

نام این فرد «هوشنگ انصاری» است و پس از «مایک فرناندز»، میلیاردر ساکن فلوریدا که در دهه ۱۹۶۰ از کوبا به ایالات متحده مهاجر کرده، دومین حامی مالی «جب بوش» است.

«هوشنگ انصاری» که در دوران رژیم پهلوی وزیر اطلاعات و جهانگردی و وزیر دارایی دولت «امیر عباس هویدا» بود، چند سالی نیز در کشورهای مختلف به عنوان سفیر فعالیت کرد. وی از چهره‌های سرشناس فرقه بهایی در دوران متأخر حکومت «محمدرضا پهلوی» بود.

هوشنگ انصاری

«هوشنگ انصاری» در اصل «عباس مستمند شیرازی» نام داشت و در یک خانواده فقیر بهائی به‌دنیا آمد، اما در دوران تصدی مشاغل مهم دولتی در دولت «امیر عباس هویدا» ثروتی انبوه اندوخت و به آمریکا منتقل کرد.

میزان ثروت «هوشنگ انصاری» به اندازه‌ای بود که در زمان اوج‌گیری انقلاب اسلامی و هنگام فرار به آمریکا، خانه شخصی‌اش را در تهران به مبلغ ۵۲ میلیون تومانِ آن زمان (معادل ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار)، فروخت.

«هوشنگ انصاری» در دوران رژیم پهلوی چنان ثروت انبوهی به جیب زد که امروزه به‌عنوان یکی از ثروتمندان سرشناس ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود و اکنون ساکن ایالت تگزاس آمریکا است.

به گفته گاردین، «هوشنگ انصاری» به همراه همسرش، «شهلا انصاری»، ۲ میلیون دلار در اختیار کمپین انتخاباتی «جب بوش» قرار داده است. انصاری که در صنایع نفتی فعالیت دارد، از مدت‌ها پیش به عنوان یکی از حامیان خانواده بوش شناخته می‌شود و در دهه ۱۹۹۰ نیز مبالغ قابل توجهی به کمپین انتخاباتی «جرج دبلیو بوش» کمک کرده بود.

در حالی که «جب بوش» مواضع به‌شدت ضد ایرانی دارد و در سخنرانی‌های انتخاباتی‌اش ادعا کرده در صورت پیروزی به ایران حمله نظامی خواهد کرد، کارشناسان، حمایت بازماندگان رژیم پهلوی از این نامزد جنگ‌طلب و ضدایرانی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را نشانه دشمنی عوامل رژیم پهلوی با مردم ایران می‌دانند.

انتهای پیام/

بر اساس قوانین آمریکا، تنها افرادی که شهروند این کشور بوده یا دارای «گرین کارت» آمریکا هستند، می‌توانند به کمپین‌های سیاسی کمک مالی کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme