https://telegram.me/empireoflies
کودکان در مرکز نگهداری شیلو در مانول تگزاس داروهای روانگردان قوی و تزریقات به اجبار و بدون رضایت والدینشان دریافت کرده اند.

آزار و اذیت هزاران کودک مهاجر در اردوگاه های مهاجران آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر جلسه استماعی که روز سه شنبه  پیرامون سیاست جداسازی خانواده ها توسط دولت ترامپ در مجلس نمایندگان برگزار گردید، فاش شد که هزاران کودک بدون همراهی که دولت آمریکا مسئولیت نگهداری و مراقبت از آنان را بر عهده دارد، ظرف ۵ سال گذشته  درمراکز نگهداری مهاجران در معرض سوء استفاده های جنسی قرار داشته اند.

تد دوچ نماینده دمکرات مجلس نمایندگان مستنداتی را از وزارت درمان و خدمات انسانی منتشر کرد که نشان می داد برای بیش از ۴۵۰۰ شکایت از سوء استفاده های جنسی علیه کودکان بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ پرونده تشکیل شده است. بیش از ۱۳۰۰ تن از این شاکیان نیز به وزارت دادگستری ارجاع داده شده اند.

دوچ گفت: «من از مدارکی که وزارت درمان و خدمات انسانی ارائه کرده و تعداد بالای تعرضات جنسی به کودکان بدون همراهی را که دفتر اسکان مجدد مهاجران نگهداری از آنها را بر عهده دارد قرار دارند عمیقا نگران هستم. این مدارک درمجموع جزئیاتی از وجود یک فضای تعرض جنسی سیستماتیک کارکنان این مراکز علیه کودکان بدون همراه را نشان می دهند.»

مدافعان حقوق مهاجران این افشاگری ها را محکوم کرده اند. از جمله الهام عمر نماینده دمکرات مجلس نمایندگان که در شبکه های اجتماعی نوشت: «این گزارش جزئیات تکان دهنده ای را از تعرضات جنسی به کودکان مهاجر با کمک پول شهروندان آمریکایی نشان می دهد. شرایط خوفناکی که این کودکان با آن مواجه اند یک وضعیت اضطراری حقوق بشری است که با ساخت یک دیوار حل نخواهد شد.»

شکایت هایی که وزارت دادگستری دریافت کرده – هم در دولت ترامپ که سیاست های مهاجرتی آن موجب خشمی بین المللی و اتهامات متعدد نقض حقوق بشر گردید، اما در دولت اوباما نیز رخ داده اند – شامل ۱۷۶  گزارش درباره تعرض یکی از کارکنان این مرکز به یک کودک است. این قبیل تعرضات درمورد بیش از ۸۰۰ کودک کم سن و سال بدون همراه دیگر صورت گرفته است.

شکایت ها از کارکنان وزارت درمان و خدمات انسانی و پیمانکاران فدرالی که برای اداره مراکز نگهداری استخدام شده اند، شامل مزاحمت، تجاوز و بزرگسالانی که  کودکان تحت مراقبت خود را در معرض تماشای محتوای پورنوگرافیک قرار داده اند می شود.

جاناتان وایت که مراقبت از کودکان بدون همراه از سوی دفتر اسکان مجدد آوارگان را مدیریت می کند، بعد از آنکه به ظاهر عقب نشینی کرد که مت گاتز نماینده گفت حتی «اگر هر ادعایی علیه یک مقام آمریکایی حقیقت داشته باشد»، مهاجران خردسال احتمال بیشتری دارد در حین سفر به سوی آمریکا و بعد از آنکه دولت آنها را تحت نگهداری خود قرار داد مورد سوء استفاده قرار گیرند. وایت گفت: «ما نباید خودمان را معیاری بهتر از آنچه که قاچاقچیان انسان انجام می دهند بدانیم.»

این گزارش ها درباره تعرضات جنسی صرفا تازه ترین مدرک از سوء استفاده های جدی است که پشت دیوارهای مراکز نگهداری از مهاجران کشور صورت می گیرد. سال گذشته پرونده ای ادعا داشت که کودکان در مرکز نگهداری شیلو در مانول تگزاس  داروهای روانگردان قوی و تزریقات به اجبار و بدون رضایت والدینشان دریافت کرده اند.

همچنین تحقیق کنندگان دولتی در ویرجینیا فهمیدند که کودکان در مرکز نگهداری کودکان شنندو ولی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند، دستبند به آنها زده شده و در انفرادی انداخته شده اند.

کریستینا خیمنز از موسسان «رویای مشترک ما» در توئیتی می نویسد: «این کودکان مهاجر قربانیان تعرضات جنسی سیاست اخراج از کشور ترامپ هستند. این اتفاقی عادی نیست! چرا هیچ یک از اعضای کنگره یا کسانی که وجدان دارند از افزایش بودجه و توانمندتر کردن این تشکیلات پشتیبانی نمی کنند؟»

نویسنده: جولیا کانلی (Julia Conley) از نویسندگان سایت کامون دریمز

منبع: yon.ir/UiFzP

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme