https://telegram.me/empireoflies

آزار جنسی کارکنان زن مجلس توسط نمایندگان+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمارین توندلیه می گوید از ماجرای رسوایی جنسی حزب سبز فرانسه شوکه شده بود.

به نوشته بی بی سی، زنی که به عنوان دستیار در مجلس ملی فرانسه کار می‌کرده، از وجود “فهرست سیاه” نمایندگانی سخن گفت که زنان را آزار جنسی می‌دادند.

به گفته مارین توندلیه، کارکنان زن پارلمان “وقت ناهار یا نوشیدن قهوه، درباره رفتارهای برخی از نمایندگان مشخص به همدیگر هشدار می‌دادند”.

خانم توندلیه افزود: “نام برخی از نمایندگان به طور مرتب بین ما تکرار می‌شد و می‌دانستیم که باید مواظب باشیم با آنها در آسانسور تنها نباشیم.”

به گفته مارین توندلیه یک فهرست نوشته شده وجود نداشته بلکه همکاران زن به طور شفاهی به یکدیگر درباره برخی افراد هشدار می داده اند.

بحث در مورد آزار جنسی در محیط کار، در فرانسه، آمریکا و سایر کشورها، به دنبال خبرساز شدن رسوایی اخیر هاروی واینستین، تهیه‌کننده مشهور هالیوود، با موضوع آزار جنسی در حین کار بالا گرفته است.

حدود یک سال پیش، حزب سبز فرانسه دچار یک شوک بزرگ شد.

دنی بوپن، سخنگوی پارلمان فرانسه و عضو حزب سبزها به دلیل اتهام به آزار جنسی چند همکار زن مجبور به استعفا شد.

چهار همکار زن او را به آزار جنسی متهم کردند، هرچند او همه اتهامات را رد کرد.

دنی بوپن متهم به “دستمالی” یک زن هم حزبی‌ شد و چند نماینده زن مجلس هم او را به فرستادن پیامک‌های جنسی متهم کردند.

سگولن رویال، وزیر پیشین محیط زیست فرانسه، چندی پیش اعلام کرد که مجبور شده در وزارتخانه تحت تصدی‌ خود، با مشکل آزار جنسی، که از او پنهان نگاه داشته می‌شد، مقابله کند.

به گفته خانم رویال: “این اتفاق‌ها وقتی می‌افتد که مسئولان سعی در سرپوش گذاشتن روی این مسائل دارند.”

طی چند روز اخیر و در پی رسوایی های جنسی در هالیوود، زنان فرانسوی در فضای مجازی، هشتکی تحت عنوان «خوکت را افشاء کن» به راه انداخته اند.

براساس گزارش رادیو فرانسه، خیل عظیم قربانیان تعرضات جنسی در اروپا این بار قصد دارند تا اعتراضات خویش را به خیابان‌ها بکشند.

گفته می‌شود شدت فساد جنسی در فرانسه به حدی بحرانی است که به عنوان قدم اول قرار است یکی از وزرای دولت، لایحۀ قانونی را دربارۀ ممنوعیت تعرض جنسی در خیابان تسلیم مجلس کند! و بسیاری امیدوارند که لایحه‌ای هم درباره منع تعرض جنسی در محیط کار به مجلس برود! در حالی که خود مجلس از این مساله رنج می برد.

همچنین سال گذشته ۱۷ زن سیاستمدار فرانسوی (از جمله کریستین لاگارد، رئیس‌ صندوق بین المللی پول) اعتراف کرده بودند در دوران فعالیت سیاسی خود، مورد تجاوز همکاران مرد قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

بحث در مورد آزار جنسی در محیط کار، در فرانسه، آمریکا و سایر کشورها، به دنبال خبرساز شدن رسوایی اخیر هاروی واینستین، تهیه‌کننده مشهور هالیوود، با موضوع آزار جنسی در حین کار بالا گرفته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme