https://telegram.me/empireoflies

آزادی‌های یواشکی تهدیدی علیه جنبش‌های آزادی خواه

به گزارش «امپراتوری دروغ»، صفحه آزادی های یواشکی با هدف مبارزه با حجاب قانونی در ایران توسط مسیح علی نژاد راه اندازی شد؛ فارغ از عکس العمل ها و جنجال ها و حواشی ایجاده شده بعد از مطرح شدن این مسئله باید به تاثیر آن در جامعه و تهدید های این نوع مخالفت ها پرداخت.

تهدید روانی

در مطالب صفحه آزادی های یواشکی القای چند کلمه و ارزش به مخاطبین بسیار به چشم میخورد کلماتی مثل جرات و جسارت در اعتراض به قوانین وضع شده در کشور. که در واقع این معنای واقعی این کلمات نیست و فقط هیجان مخاطب را در گیر می کند و معنای این کلمات در ادبیات صفحه آزادی های یواشکی قانون شکنی است ضمن اینکه به دلیل احساسی بودن این صفحه که حاصل همین هیجان ایجاده است احتمال شکست می رود و عکس العمل مخاطبینی که به این موضوع اعتقاد داشتند چیزی جز سرخوردگی وبی اعتمادی به ایجاد تغییر نیست.

آسیب روانی- فردی
عنوان دیگری که از تاثیرات این صفحه در جامعه است استفاده از ادبیات سخیف فحاشی است، مسیح علی نژاد مدعی است که نظرات و مطالبی که حاوی کلمات زشت و فحاشی باشد منتشر نمی شود و طرفدارنش را به احترام دعوت می کند در صورتی که در نظرات به وفور از این ادبیات استفاده و عادی سازی شده است که این موجب رادیکال شدن اعضا و تحمل نسبت به ایده های مخالف را کاهش می دهد و یک بحث منطقی وکارگشا به یک فحاشی زیان آور تبدیل می شود.

تناقض های گفتمانی
همچنین برخی از منتقدان این صفحه از جمله فمنیست ها علاوه بر اینکه در مفهوم آزادی و یواشکی تناقض می ببینند و مدعی هستند این حرکت مفهوم آزادی را دچار خدشه می کند، معتقدند که “حجاب اختیاری” جزء اولویت اصلی مسئله زنان نیست و نباید ذهن زنان را به این موضوع سطحی و بی اهمیت درگیر کرد و ضمن فرض بی سرانجام ماندن، این حرکت ضربه ی جدی به جنبش های حمایت از حقوق زنان و چهره های مدافع این جنبش ها می زند.

بردگی مدرن
تلاش رسانه های ماهواره ای مانند بی بی سی و صدای آمریکا و سایت های سیاسی رادیوفردا، رادیو کوچه، خودنویس و روزنامه ها وتلویزیون های خارجی مانند گاردین وتلویزیون سوئد و… دراستفاده سیاسی از موضوع “حجاب اختیاری” قابل توجه است همچنین مسیح علی نژاد آغازگر این حرکت صریحا در صفحه فیسبوک و مصاحبه های خود اعلام کرده اقدامش سیاسی است . استفاده سیاسی از این موضوع توسط رسانه ها ابزاری ست برای به بردگی گرفتن ذهن مخاطبان در جهت پیشبرد اهداف خود که به نوعی می توان آن را بردگی مدرن نامید.

انتهای پیام/رسانه ایران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme