https://telegram.me/empireoflies

آخرین هشدار سلطنت‌طلبان به «ربع دیبا» !!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر سالهای اخیر به‌دلیل ناتوانی «ربع پهلوی» در رهبری و هدایت اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی، انتقادات به او روز به روز افزایش یافته است.

بخصوص پس از آنکه «شورای ملی ایران» تحت امر شاهزاده ناکام پهلوی، نتوانست به اهدافش برسد و اکنون تنها اسمی از آن باقی مانده، حتی بسیاری از حامیان دیروز «ربع پهلوی» نیز به جمع منتقدان او پیوسته‌اند و نکوهشش می‌کنند.

«ربع پهلوی» در ماه‌های اخیر آنقدر از سوی سلطنت‌طلبان با بی‌توجهی مواجه شد که برای جلب حامیان جدید و به گمان خود افزایش قدرت سیاسی‍اش، از سویی به طرف صهیونیست‌ها، آل‌سعود آمریکا و از سوی دیگر به‌طرف گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب دست دراز کرد و از آنها درخواست کمک نموده است.

شاهزاده ناکام پهلوی که چند سال پیش در مصاحبه با العربیه رسماً از بیگانگان ازجمله آمریکا و اسرائیل برای مقابله با جمهوری‌اسلامی درخواست کمک کرده بود، چندی پیش نیز در مصاحبه با روزنامه اماراتی «الوطن»، در برابر استفاده از عنوان جعلی «خلیج عربی» سکوت کرد و در اثبات خیانت و وطن‌فروشی خود بدون دفاع از حق مالکیت ایران بر جزایر سه‌گانه، گفت: “… بسیار بین ما مسائل مشترک هست که می‌توان برپایۀ آنها با برادران در امارات، روابط سازنده داشته باشیم. دورۀ کشمکش و رویارویی به دورۀ اعتماد و دوستی تبدیل خواهد شد …”

میزان انتقادات «ربع پهلوی» هنگامی به اوج و نقطه جوش رسید که او چند روز پیش در جمع تعدادی از عناصر اپوزیسیون و تجزیه‌طلب ازجمله اعضای گروهک فدائیان خلق که پیش از انقلاب از دشمنان رژیم پهلوی بودند، سخنرانی کرد و اعلام نمود که اگر در ایران به قدرت برسد، مسیری خلاف پدربزرگش را پی خواهد گرفت و اگر «رضا خان» در پی تمرکز قدرت در ایران بود، او به گروه‌ها و قوم‌های مختلف خودمختاری خواهد داد!

هنوز چند روز از این سخنان «ربع پهلوی» نگذشته بود که حتی صدای طرفداران دیروزش هم درآمد و منتقدان ربع گفتند که شاهزاده ورشکسته پهلوی برای رسیدن به قدرت از هر کسی درخواست کمک می‌کند و حاضر شده هر کاری بکند، حتی خیانت به وطن.

رفتارهای خائنانه «ربع پهلوی» در ماه‌های اخیر باعث شده تا برخی از رسانه‌ها و چهره‌های اپوزیسیون، با نگاهی دوباره به مصاحبه‌های مختلف رضا پهلوی با رسانه‌های عربی مانند العربیه و روزنامه الوطن، از وی به دلیل اظهاراتش درباره تمامیت ارضی ایران، خلیج فارس و جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی، به شدت انتقاد کنند.

در این رابطه صفحه فیسبوک «چپکُش» که از حامیان سلطنت و شاهان پهلوی است، علیه «ربع پهلوی» نوشت: “شاهزاده رسما اعلام می‌کنند که در مسیری برعکس مسیر پدربزرگ حرکت می‌کنند و می‌گویند که اگر پدربزرگم در راستای تمرکز کشور قدم برداشت، ما امروز در مسیر معکوس عدم تمرکز پیش خواهیم رفت و حکومت مرکزی ایران را ملغی کرده و وظایفش را به سه خط تقلیل داده و مابقی را به مناطق خودمختار خواهیم سپرد! … تاکید مجدد بر لزوم برقراری خودمختاری های ایلاتی و همزمانی نزدیکی ایشان به شیوخ عرب با همدلی‌های مریم رجوی رهبر سازمان تروریستی مجاهدین خلق با شیخ‌نشین‌ها این احساس را تشدید می‌کند که توطئه‌ای خلقی-عربی-چپی در مسیر تجزیه ایران و در راستای حل مشکل ایران و ایرانیان برای اعراب یکبار برای همیشه و به صورت فیزیکی کلید خورده است … پس از این تمایلی نیز به استفاده از نام خانوادگی پهلوی برای ایشان (ربع پهلوی) نداریم … و پس از این ما ایشان را تنها به نام «رضا دیبا» می‌شناسیم … آقای رضا دیبا نه تنها سوگندی که به نام پادشاهی خورده‌اند به مسخره گرفته و شهروند شده‌اند بلکه به سوگند وفاداری به قانون اساسی مشروطه ایران که متضمن حفاظت از اتحاد و یکپارچگی ایران است نیز پشت کرده و رسما راه ایرانستیزی و عرب‌بازی در پیش گرفته‌اند …”

چند روز پیش هم «امید شریفی دانا» لیدر سلطنت‌طلبان مقیم سوئد در انتقاد به «ربع پهلوی» گفته بود: “… دیگر امیدی به ایشان نیست … امید است هواداران پادشاهی رودبایسی سیاسی را کنار بگذارند و اندکی غیرت به خرج بدهند و در بیانیه‌ای رسما اینگونه مواضع و مصاحبه‌های شاهزاده رضا پهلوی را محکوم نمایند … بابت ارادت شدیدم به خاندان پهلوی نمی‌روم جلوی دوربین تا افشاگری‌های زیادی را در مورد مواضع شاهزاده رضا پهلوی انجام دهم … من میهن پرستی را با توجه به مواضع شاهزاده رضا پهلوی در سالهای گذشته و مصاحبه‌های اخیرشان با رسانه‌های عربی که چشم دیدن یکپارچگی ایران را ندارند، نمی‌بینم …”

«شهرام همایون» مدیر و مجری شبکه لس‌آنجلسی «کانال یک» هم دیگر فردی بود که درباره موضع گیری‌های «ربع پهلوی»، با ابراز شرمندگی اظهار داشت: “عربستان دارد شدیداٌ بر روی اپوزیسیون جمهوری اسلامی سرمایه‌گذاری می‌کند، برای دامن زدن به مسائل قومی و اقلیتی برای شمارش معکوس تجزیه خاک ایران. اما به دست کی، نه به دست انگلیس و نه به دست آمریکا، بلکه به دست اپوزیسیون جمهوری اسلامی!!”

وی با اشاره ضمنی به درخواست کمک برخی عناصر اپوزیسیون از جمله «ربع پهلوی» از کشورهای بیگانه برای فشار به جمهوری‌اسلامی، با تایید وابستگی اپوزیسیون به بیگانگان، تصریح کرده بود: “اگر قرار باشد اپوزیسیونی پس از جمهوری‌اسلامی به سر کار بیاید که به بیگانگان وابسته است، همان بهتر که جمهوری‌اسلامی باشد…”

همایون که خود را مهمترین سلطنت‌طلب و اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی می‌داند، با گردآوری تعدادی از عناصر و گروه‌های اپوزیسیون، بیانیه‌ای علیه «ربع پهلوی» صادر کرد. در این بیانیه تند نوشته شده است: “تضعیف کردن ارکان ھویت ایرانی، حاکمیت یکپارچه ملی و وفاق ملت ایران در رقابت ھای قدرت خواھان در درون نظام را محکوم و مردود می دانیم و در برابر آن می ایستیم. از سوی دیگر، اخیراً، گفتگوھای نگران کننده ای در باره این اصول بنیادین و غیر قابل چانه زنی در برونمرز را نیز گواه بوده ایم.”

در ادامه این بیانیه که توسط گروه‌هایی مانند «جبهه ملی؛ تشکیلات آمریکا»، «جمعیت خرد پیشه‌گان ریشه‌ای»، «جنبش پایداری مرز پرگهر»، «جنبش رنسانس (نوزایی ایرانی)»، «جنبش ما ھستیم»، «حزب مشروطه ایران» تنظیم شده، آمده است: “ایرانیان (بخوانید سلطنت‌طلبان)، مصاحبه‌ھای چهره‌ھای نامدار خود با رسانه‌ھای بیگانه را رصد می‌کنند و از آنان چشم انتظارند تا دقت و توجه ویژه در پاسخ‌گویی به سخنان و پرسشهای موذیانه آن رسانه‌ھا، داشته باشند. کم توجهی مصاحبه شونده در اینگونه گفتگوھای رسانه‌ای، میهن دوستان را دچار نگرانی و ناامیدی می‌نماید و برخی از مردم ممکن است آن را به مماشات و کوتاه آمدن بر سر مقوله‌ھای حیاتی ھمچون وحدت ملی و یکپارچگی سرزمینی کشور تعبیر نمایند. پیرو ھمین نگرانی، باید افزود که جزایر سه‌گانه ایرانی خلیج ھمیشه فارس مانند ھمه نقاط کشورمان، از اجزای جدانشدنی مام میهن ھستند و به صرف سیاست‌های غلط و تحریکات حکومت کنونی ایران در منطقه، نمی‌توان درباره مالکیت این جزایر و اعمال حاکمیت ایران بر آنها، چانه زنی نمود و یا با واژگان بازی نمود …”

اما کار برای «ربع پهلوی» به اینجا ختم نشد و تعدادی از عناصر سلطنت‌طلب و حامیان دیروزش مانند «امید دانا»، «ضیا اتابای» و … ، با صدور بیانیه‌ای تندی‌تر با عنوان «آخرین هشدار به آخرین ولیعهد»، مواضع اخیر شاهزاده ناکام پهلوی را محکوم کردند و نوشتند:

“حضرتِ ولیعهد، پهلویِ سوم!
در کمال شوربختی، کارنامه‌یِ مردودِ حضرتعالی در پایبندی به چهارچوب ملی ایران در یک دهه‌یِ گذشته با نقض پیوسته و پرشمار یکایک اصول نامبرده که چندی از آنان را برمی‌شماریم، اسبابِ این هُشدارنامه را فراهم آورده است.
۱. علیه حاکمیتِ ملی‌ِ ایران: در طول تاریخ قوانین اساسی، حضرتعالی تنها شاهزاده‌ای بوده‌اید که بخش‌ناپذیریِ حاکمیتِ ملی‌ِ کشور خویش را آشکارا به‌رسمیت نشناخته، اصالت آن را زیر سوال برده و مشروعیت این اصلِ وجودیِ کشور و ملت ایران را در ناباوری، به برگزاری انتخابات واسپرده‌اید. گزینه‌یِ تقسیم و تکه‌تکه شدن حاکمیت ملی national sovereignty، یعنی گزینه‌یِ فدرالیزاسیونِ ایران را [تقسیم حاکمیتِ ملی که اصلِ الفبایی و بنیادین نظام فدرال است، در هر ۲۶ کشور فدرال جهان، بی‌ هیچ استثنا مصداق دارد]، به رسمیت شناخته و بدین طریق، اصل بخش‌ناپذیریِ حاکمیتِ ملی‌ِ ایران را به سوژه‌ای انتخاباتی دگرگردانده‌اید. آیا حضرتعالی با اصلِ برگزاریِ انتخاباتی بر سرِ شکنجه، ولو با برخورداری از حقِ رایِ منفی به آن موافق اید؟ به‌حتم پاسخ حضرتعالی منفی است، چنان‌که در گذشته بوده ‌ست. چراکه آن را نافیِ اصول خود -که در اینجا بیانیه‌ی جهانی حقوق بشر باشد- می‌دانید. در چنین موضعی، به‌درستی خود را در سنگر رای مردم و برگزاری انتخابات نمی‌پنهانید. بنابراین، با برخورد اصولی آشنای‌اید؛ ولی ژرفای ناگواری و شوربختی در این ست که “بخش‌ناپذیریِ حاکمیتِ ملی‌ِ ایران” را اساساً از اصولِ خود ندانسته، که چنین آن را به چوب حراج زده‌اید.
۲٫ علیهِ یگانگیِ ملی‌ِ ایران (ایران یک کشور، یک ملت، یک ملیت): حضرتعالی در یکی از مواضع تأسف‌بار و شگفت‌اگیزِ خود، ملت ایران را متشکل از “ملیت‌هایِ مختلف” تعریف فرموده اید، که با وجود همه اعتراضات خصوصی و سرگشاده، هرگز این موضعِ مشترک با سازمان‌هایِ تروریستی تجزیه‌طلب را پس نگرفته‌اید.
۳. علیهِ تمامیتِ ارضی ایران: در مصاحبه‌ای با روزنامه‌یِ الوطن در هنگامی که مصاحبه‌کننده در پرسش ۱۱، موضعِ حضرتعالی درباره‌یِ اختلاف ایرانیان با امارات بر سر سه جزیره (که در ترجمه‌یِ رسمی‌ِ خود به زبانِ پارسی‌، پرسشگر سه جزیره‌ را متعلق به امارات خوانده! و در ترجمه‌یِ رسمی‌ به زبانِ انگلیسی‌، صرفاً از آن‌ها به‌عنوانِ “سه جزیره‌” نام برده ‌ست.) جویا می‌شود، حضرتعالی در کمال حیرت بی کمترین دفاع از تمامیت ارضی ایران و حتا این بیان ناکافی که این جزایر مسلما متعلق به ایران اند و حاکمیت ایران بر سر سه جزیره قابل مذاکره نی ست! سوال را بی جواب رها کرده و توجه مصاحبه‌کننده را به اشتراکات و آینده‌یِ دوستانه با برادران اماراتی جلب می‌نمایید! و نیز در پرسشِ ۵ همین مصاحبه، پرسشگرِ الوطن از خلیج پارس با عنوان “خلیج” یاد می کند و حضرتعالی انگار که نه انگار! در موردی دیگر، در تاریخ ۱۲ آوریل سال ۲۰۱۲ دولت امارات متحد عربی در موضعی رسمی اعلام می‌کند که حضور رسمیِ مقامات دولتی کشور ایران در جزایر سه‌گانه‌یِ تنبِ بزرگ، تنبِ کوچک و ابوموسا، تعرض به تمامیت ارضی و حاکمیت کشور امارات است. در شرایطی که انتظار می‌رفت، نخستین معترض به این یاوه‌گوییِ شیخ‌نشینان حضرتعالی باشید، به تقریب، همه‌یِ نیروهای سیاسی ایران در داخل و خارج از کشور برکنار از جناح‌بندی‌هایِ سیاسی هر یک در اقدامی بس فوری، مراتبِ شدیدِ اعتراض خود به دولت امارات را در پاسداری از تمامیت ارضی ایران، فارغ از نظام سیاسیِ کشور، اعلام داشتند؛ ولی باز دریغا که بیش از دو هفته سکوت محض اختیار فرمودید و سرانجام زیر فشارِ اعتراضِ همه سویه و خشم سیلی عظیم از هواداران پادشاهی بابت این سکوتِ مرگبار، در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۱۲، در بیانیه‌ای در این باره که “جزایر سه گانه متعلق به ایران است”، نه تنها کمترین اعتراض را متوجه دولت امارات ندانستید، که هرگز آنان را حتا خطاب هم قرار ندادید.

بیانیه تند سلطنت‌طلبان علیه «ربع پهلوی»

۴. علیهِ استقلالِ سیاسی ایران: حضرتعالی، علیرغمِ ابرازِ مخالفت با حمله‌یِ نظامی به ایران، در سال ۲۰۱۲ خواستارِ بررسی پرونده‌یِ “جنایت علیه بشریت” در ایران، توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد شدید. خواستی که در صورت جدی گرفته شدن و موفقیت، خارج از اراده و نیتِ حضرتعالی که در بهترین فرض، ضدِّجنگ بود، بالقوه می توانست تحت فصل ۷ منشور سازمان ملل متحد زیر عنوان “مداخله بشر دوستانه” (humanitarian intervention) به “توسل به زور” (use of force) بیانجامد، چنانکه در مواردی چون افغانستان و لیبی روی داد، و تجربه نشان داد که نقض حاکمیتِ دولت‌ها و دگرگونی‌های سیاسیِ برامده از گلوله‌های ناتو، نه پرنده‌یِ آزادی، که جُز، پروازِ جغدی شوم بر آسمانِ ملت‌ها نی ست. جایِ بس تاسف است که حضرتعالی به عنوان ناظری بر ویرانه های برجای‌مانده از مداخلاتِ به‌اصطلاح بشردوستانه‌یِ شورای امنیت گام در مسیرِ تشکیل و بررسیِ پرونده‌ای چنین، در تنها نهاد بین‌المللی که خارج از مجوز آن، به‌هیچ‌روی، نمی توان وضعیتِ توسل به زور را توجیه کرد، نهادید! این اقدام حضرتعالی بالقوه نقض استقلال سیاسی ایران بود که خوشبختانه معدوم ماند. و اینک ما شماری از کنشگران و کوشندگانِ ملی‌باور که با سنجه دانستن انتخاب شهروندان ایران، ساختار پادشاهیِ مشروته (constitutional monarchy) به پادشاهیِ وارثِ سنتیِ پادشاهی پهلوی را، بهترین شکلِ دولت (state)، برای ایران دانسته و این میراثِ نوینِ نهادِ کهن پادشاهی را به‌تعریف، بیش و پیش از هر چیز، در خدمت پاسداری از هستیِ ایران و اصول ملی، می‌شناسیم؛ به حضرتعالی رضا پهلوی دوم، آخرین ولیعهد تاریخی ایران به‌جدّ، و برای آخرین بار هشدار می‌دهیم، تا از مواضعِ ضدِّملی‌ خود برائت جسته و کلیه‌یِ کنش‌ها و اقدامات خود را به‌طورِ کامل به اصول و چهارچوب ملی ایران متعهد گردانید. بی گمان، پیکار برای شکستِ سدِّ ۳۷ ساله رژیم جمهوری اسلامی و برپاییِ یک نظام مردمسالار در چهارچوب بیانیه‌ی جهانی حقوق بشر، جُز در پایبندی به چهارچوب ملی ایران امری ست نامتصور. امروز بر ما ست تا مبارزه‌یِ خود را متوجه رژیم سیاسی ایران گردانیم و به‌طبع، هیچ خوشایندمان نی ست که مبارزه با جمهوری اسلامی را به اولویتی ثانی، در خدمتِ رویارویی با خطرات و دشمنان وجودی ایران واگردانیم. چنان که دشمنی با جمهوری اسلامی هیچگاه به جنگ تا آخرین نفس در برابر رژیم بعث عراق اولویت نیافت. ملت ایران همان ملت است، و آن سویِ چهارچوب ملی ایران چه در نظر و چه در عمل، خواه آل سعود یا شیخ نشینان باشند، خواه جناح‌هایی از اسرائیل و نئوکان‌ها در آمریکا، خواه احزاب تروریستی در مرزهای ایران باشند و خواه شخصیت‌هایِ ریز و درشت در هر نقطه از گیتی، ملت ایران را تفاوتی نیست. پافشاریِ حضرتعالی بر ادامه‌یِ رویکردهای خطرناک و ضدِّملی یک دهه‌یِ گذشته، نه تنها مشروعیت وجودی‌تان در نزدِ باورمندان به پادشاهیِ مشروته به‌عنوانِ ولیعهدی تاریخی را نابود می کند؛ که حضرتعالی را در کسوت شهروندی ساده، برکنار از نام خانوادگی‌تان، “پهلوی”، به جرگه‌یِ دشمنان وجودی ایران در پیشگاه یکایکِ ایرانیانِ پایبند به اصول ملی می‌افزاید. ایرانیانی که وجب به وجب این خاک و آب را خون دادند تا از پسِ بیش از سه هزار سال، مردمانِ این کره‌یِ خاکی آبی، همچنان میان کاسپین تا شاخاب پارس را چنین نامند؛ ایران!”

به نظر می‌رسد صدور اینگونه بیانیه‌های تند از سوی حامیان دیروز خاندان پهلوی و «ربع پهلوی» را می‌توان به عنوان کودتایی نرم علیه شاهزاده ناکام پهلوی و پایان دوران او دانست.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سالهای اخیر به‌دلیل ناتوانی «ربع پهلوی» در رهبری و هدایت اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی، انتقادات به او روز به روز افزایش یافته است. بخصوص پس از آنکه «شورای ملی ایران» تحت امر شاهزاده ناکام پهلوی، نتوانست به اهدافش برسد و اکنون تنها اسمی از آن باقی …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme