https://telegram.me/empireoflies

آخرین اخراجی صدای آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: از زمان انتخاب آقای ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، و حتی قبل از آغاز دوران آن، در صدای آمریکا تحولات بسیار مهمی اتفاق افتاده است.

چندی پیش تعداد اخراجی های صدای آمریکا رکورد شکست و پس از این که در این شبکه مجریانی چون نگار محمدی و الناز کیانی، که سال ها بر روی آن ها سرمایه گذاری شده بود، اخراج شدند این شبکه تعداد قابل توجهی از کادر فنی خود را هم اخراج نمود که البته برخی از این افراد با سابقه ۱۰ سال کار در «صدای آمریکا»هم اکنون در رادیو فردا مشغول به کارند.
گفته شده در دوران ستاره درخشش، برخی از کارکنان صدای آمریکا، برای مدتی طولانی به حصر برده شده اند مانند حمیده آرمیده
و همسرش سیامک دهقان پور یکی از مجریان محبوب این شبکه بود که ممنوع التصویر شده. گفته شده در این دوران جو پلیسی بر«صدای آمریکا» حاکم شده تا این که چندی پیش خبر رسید محمد منظر پور که در شبکه صدای آمریکا یکی از حرفه ای ترین ها محسوب می شد اخراج شده و حتی تا پای دستگیری برای رفتن به زندان برای وی پیش رفته اند. و حال این قطار اخراج ها ادامه دارد که این بار به یکی از قدیمی ترین کارکنان صدای آمریکا رسیده است. این بار هم یک زن قربانی دسیسه های ستاره درخشش شده است خبر رسیده پریچهر فرزام از این شبکه اخراج شده است.

اخراج این کارمند با سابقه صدای آمریکا، با واکنش بهروز نیکذات، از مدیران پیشین صدای آمریکا و رادیو فردا همراه شد. بهروز نیکذات، اخراج همکار سابق خود را، که از بیماری سرطان رنج می برد،«اقدامی غیر اخلاقی از سوی مدیریت صدای آمریکا» خوانده است .

در حالی که پریچهر فرزام، با حداقل یک دهه فعالیت در صدای آمریکا و رادیو فردا، تازه ترین اخراجی صدای آمریکاست.بهروز نیکذات در صفحه فیس بوک خود، در واکنش به این موضوع نوشته است:«از طریق یکى از فرزندان خانم پریچهر فرزام اگاه شدم که ایشان را در أواخر ماه فوریه ٢٠١٧ با وجود إطلاع از وخیم بودن حال أو که ناشى از سرطان است اخراج کرده اند و بدین ترتیب کلیه مزایاى کارمندى أو که شامل بیمه درمانى نیر می شود قطع شده است…»

 

در ادامه، با تاکید بر«غیر اخلاقی» خواندن اخراج خانم فرزام از صدای آمریکا ، نوشته است: «من اطلاعى از علت گرفتن چنین تصمیمى از سوى مدیریت صداى أمریکا ندارم ولى همین قدر می دانم که اقدامى غیر اخلاقى است و اگر کوچکترین حس همدردى وجود داشت می توانست با پیشنهاد بازنشستگى به خانم فرزام همراه باشد که با استفاده از بیمه درمانى بتواند این دوران سخت را به سر آورد»
شایان ذکر است که بهروز نیکذات از پیشکسوتان تلویزیون صدای آمریکا است . وی پیش از انقلاب اسلامی از مدیران تلویزیون ملی ایران بود، بهروز نیکذات مدتی مدیریت رادیو فردا در واشنگتن دی سی را بر عهده داشت، از آن جا که از معدود مدیرانی است که نسبت به کارکنانش بی تفاوت نیست، کارکنان رادیو فردا در واشنگتن دی سی، به استخدام رسمی صدای آمریکا در آمدند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme